Biatlonistky zajely nejlepší výsledek sezony, nejvýš se drží Vítková

Veronika Vítková zahájila nejlíp třetí program světového poháru biatlonistů ve francouzském Annecy – Le Grand Bornard. Ve sprintu skončila šestnáctá. Nabízíme i fotoreportáž Petra Slavíka jako pozvánku na další závody. Držte palce našim sportovcům!

Už cesta byla drsná, účastníci adventního biatlonu se museli prodírat záplavami sněhu. A v závodě? Bylo nad nulou, bezvětří. Už nepadalo, takže vyšší čísla včetně 66 Vítkové neměla na rovinatější trati výhodu.

Což nejlépe využila Jessica Jislová, která zastřílela bezchybně a 24. místem zajela své životní maximum (dosud nejlíp 34. ve sprintu v Canmore 2015/16). Veronika Vítková minula jednou hned první terč, pak se chytila – měla 32. běžecký čas. Potěšila i teprve 20letá Markéta Davidová. Rozjela se výborně, pak dvakrát netrefila, ale zabojovala k 35. pozici, což pro ni znamená druhé body v životě. Z Češek jela nejrychleji.

Dvě chyby zapsala i Eva Puskarčíková, což jí navzdory jedenáctému nejlepšímu běhu přineslo 26. místo. Veronika Zvaričová (69.) a Lucie Charvátová (82.) nepostoupily do sobotní stíhačky. První z nich slabě zajela, druhá pětkrát minula terč – přitom byla ve střelbě devátá nejrychlejší z celého pole… V součtu to je ale nejlepší letošní výsledek ženského týmu – 357 bodů do Poháru národů.

Kralovala dvojnásobná olympijská vítězka Anastazia Kuzmina, dáma z Tjumeně, hájící slovenskou vlajku a po mateřské dovolené se ukazující znovu ve špičkové formě.

Vítková tak drží pozici nejlepší Češky ve světovém poháru na průběžném dvanáctém místě se 161 body. „Pokud se trefím, můžu se ještě posunout hodně dopředu,“ těší se na sobotu. Jako jediná má zatím vyjetý i nedělní závod. „Snad to vyjde i Evče (Puskarčíkové),“ věří žena, která skončila pošesté v řadě mezi elitní dvacítkou.

Dnes ve 14.15 jedou muži sprint. V sobotu v 11.45 stíhačka ženy, ve 14.45 muži. A v neděli hromadný závod v 11.45 ženy a ve 14.30 muži.