Juška skočil do dálky pro další český rekord aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu od 21. 8. do 27. 8.

Dálkař Radek Juška překonal v kvalifikaci Univerziády na Tchajwanu letos podruhé český rekord výkonem 831 cm a dnes ho čeká finále, stejně jako běžce Kriistinu Mäki a Jana Tesaře. Plošinář Václav Franc si vybojoval místo v sestavě pro seriál mistrovství světa na dlouhé dráze pro příští rok. Adam Ondra si vylezl pro druhé místo ve světovém poháru. A doma stále vítězí cyklisté Elkov/Author, i když tentokrát poprvé závod českého poháru nevyhrál Alois Kaňkovský, zaskočil za něj Tomáš Bucháček.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU OD 21. 8. DO 27. 8. 2017

ATLETIKA

20. – 25. 8. Letní světová Univerziáda, Tchajwan

desetiboj: 5. místo Lukáš 7400 b.

5 km: 6. místo Mäki 15:59,87 postoupila do finále na 1500 m

dálka (kvalifikace): Juška 831 cm nový český rekord, dnes je ve finále

400 m v semifinále Tesař 46,77 (jeho nejlepší výkon)

26. – 27. 8. Veřejné závody Praha Slavia

110 m př.: 1. místo Svoboda P. 13,44

 

CYKLISTIKA

26. 8. Memoriál Jana Veselého, Ostrava

vítěz Kukrle, 2. Hačecký,10. Kaňkovský

27. 8. ČP na silnici 5. závod, Ostrava

vítěz Bucháček, 2. Polnický, 4. Kukrle, 8. Hunal, 10. Kaňkovský

 

HOROLEZECTVÍ

25. – 26. 8. SP v lezení na obtížnost a rychlost, Itálie, Arco 

2. místo Ondra

 

MOTORISMUS PLOCHÁ DRÁHA

25. 8. SP mládeže ve třídě do 250 cc dlouhá PD, Pardubice 

6. místo Kvěch, 7. Chlupáč

27. – 28. 8. GP, Gorzow Polsko

10. místo Milík (průběžné pořadí 16. místo)

27. 8. MS dlouhá dráha PD  Challenge, Německo Berghaupten 

  1. místo Franc – zajistil si účast ve finále MS na dlouhé pro r. 2018

 

PLAVÁNÍ  

20. – 25. 8. Letní světová Univerziáda, Tchajwan

100 m VZ: 23. místo Moser 50,41

200 m VZ: 36. místo Moser 1:54,31

10 km: 13. místo Kozubek 2:00:25,5 , 15. místo Ingeduld 2:01:50,0

23. – 27. 8. MS juniorů, Indianapolis 

100 m P: 22. místo Chrápavý  1:02,96

200 m P:   8. místo Chrápavý  2:13,49

 

STŘELBA KULOVÁ

25. – 27.8. KZR finále

muži LM 3×40:  1. místo Nepejchal 1172, 462,3

LM 60:      2. místo Sváček 620,8, 250,1

VzPu 60:  1. místo Nepejchal 618,7, 247,6

RP 2×30:  1. místo Strnad 575, 32 (zvítězil v rozstřelu), 2. Podhráský 576, 32

ženy SM 3×20:  1. místo Foistová 585, 452,4, 2. Dudová 581, 452,2

SM 60:      3. místo Brázdová 618,7

VzPu 40:   1. místo Vognarová 412,8, 248, 2. Brabcová 412,6, 246,6, 3. Foistová 412,1

 

TENIS

21. – 26. 8. WTA, Connecticut New Haven

Dvouhra – 1. kolo:  Pcheng Šuaj (Čína) – Siniaková  1:6, 6:3, 7:6 (7:3)

 

STOLNÍ TENIS

22. – 27. 8. SP, Czech Open, ITTF World Tour, ČR Olomouc

Muži:  Dvouhra – 1. kolo: Flore (Fr.) – Konečný (ČR) 4:2 (9, 9, -7, -9, 9, 8)
Čtyřhra – 1. kolo: Fang Jin-čch’, Süe Fej (Čína) – Konečný, Polanský (ČR) 3:1 (9, -7, 8, 10).
Ženy:  Dvouhra – 1. kolo:  Morizonová (Jap.) – Vacenovská (ČR) 4:1 (5, -3, 7, 9, 6).
Čtyřhra – 1. kolo:  Matelová, Balážová (ČR/SR) – Migotová, Todorovičová (Fr./Srb.) 3:1 (7, -9, 11, )

Čtyřhra – čtvrtfinále:  Hašimotová, Satóová (Jap.) – Balážová, Matelová (SR/ČR) 3:1 (4, -14, 10, 7)

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

21. 8. Letní světová Univerziáda, Tchajwan

váha do 81 kg: 5. místo  Petr Ivan

váha do 90 kg: 9. místo  Petr Jiří

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – ZÁPAS

21. – 26.8. MS, Francie Paříž

muži: váha do 66 kg: 13. místo Novák Michal (36)

váha do 71 kg: 32. místo Morbitzer (37)

váha do 75 kg: 15. místo  Varga  (34)

váha do 80 kg: 19. místo Novák Petr (29)

váha do 98 kg: 23. místo  Omarov (33)

ženy: váha do 55 kg: 13. místo Hocková (24)

váha do 63 kg: 13. místo Hanzlíčková (23)

 

VZPÍRÁNÍ

20. – 25.8. Letní světová Univerziáda, Tchajwan

dvojboj váha do 69 kg:  10. místo Petrov 300

váha do 75 kg:  10. místo Pudivítrová 174

váha do 105 kg:  9. místo Gasior 339

trh váha do 105 kg: 8. místo Krywult 154 (po trhu nepokračoval,byl zraněn)

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – BADMINTON

21. – 27. 8. MS, Velká Británie

Mendrek i Ludík vypadli v 1. kole.

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – JACHTING

19. – 27. 8. MSJ Maďarsko Balaton 

třída Finn: 7. místo (ze 45 lodí) Teplý O.  

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – TRIATLON

26. – 27. 8. MS seriál závodů olympijský TT, Švédsko Stokholm

27. místo Čelůstka

 

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – SKOKY NA LYŽÍCH

26. – 27.8. Letní GP, Japonsko Hakuba 

37. místo Kožíšek (26.8.)

32. místo Kožíšek (27.8.)