Koukalová je biatlonistkou roku. Anebo celého století?

Koukalová je biatlonistkou roku. Anebo celého století?

Tady se překvapení čekat nedalo. Na rozdíl od charakteru sportu, který ho připouští. Biatlonistkou roku nebo přesněji Královnou českého biatlonu byla v Národním domě v Praze na Vinohradech vyhlášena Gabriela Koukalová. Nabízíme vám fotoreportáž Miloše Lubase.

(Letos) Mistryně světa ve sprintu (a držitelka kompletní medailové kolekce z mistrovství světa) a držitelka dvou malých křišťálových globů za sprint a hromadný závod a mj. i vítězka domácího závodu světového poháru v Novém Městě na Moravě. A pro všechny okolo taktéž žena jasných názorů na prohnilý mocensko-dopingový systém vrcholového sportu.

Druhý ve svazovém hlasování skončil Ondřej Moravec, třetí Eva Puskarčíková, která si odnesla i cenu „skokan roku“. Titul „naděje“ patří stejně loni Markétě Davidové, koučem roku se stal Zdeněk Vítek, který vede ženy a do síně slávy biatlonu vstoupil Antonín Kříž, bývalý první český juniorský mistr světa z roku 1974.

„Užívám si to a pomáhá mi to dodat motivaci k začátku nové přípravy Chci, aby moje příští sezona byla tou úplně nejlepší v životě,“ vzhlíží Gabriela Koukalová k olympijské Koreji. Po návratu z dovolené na Maledivách teď ještě hraje tenis, začíná běhat a jezdit na kole i na „kolcích“, kolečkových lyžích.

Jako správná panovinice ocenila i své spolubojovnice ve zbrani. Jitka Landová, která po únavovém syndromu v 26 letech končí kariéru, se od ní dočkala ocenění „biatlonistka roku“. Na to ji opáčila, že Gábina by pak musela být „biatlonistkou století“.