Koukalová je biatlonistkou roku. Anebo celého století?

Tady se překvapení čekat nedalo. Na rozdíl od charakteru sportu, který ho připouští. Biatlonistkou roku nebo přesněji Královnou českého biatlonu byla v Národním domě v Praze na Vinohradech vyhlášena Gabriela Koukalová. Nabízíme vám fotoreportáž Miloše Lubase.

(Letos) Mistryně světa ve sprintu (a držitelka kompletní medailové kolekce z mistrovství světa) a držitelka dvou malých křišťálových globů za sprint a hromadný závod a mj. i vítězka domácího závodu světového poháru v Novém Městě na Moravě. A pro všechny okolo taktéž žena jasných názorů na prohnilý mocensko-dopingový systém vrcholového sportu.

Druhý ve svazovém hlasování skončil Ondřej Moravec, třetí Eva Puskarčíková, která si odnesla i cenu „skokan roku“. Titul „naděje“ patří stejně loni Markétě Davidové, koučem roku se stal Zdeněk Vítek, který vede ženy a do síně slávy biatlonu vstoupil Antonín Kříž, bývalý první český juniorský mistr světa z roku 1974.

„Užívám si to a pomáhá mi to dodat motivaci k začátku nové přípravy Chci, aby moje příští sezona byla tou úplně nejlepší v životě,“ vzhlíží Gabriela Koukalová k olympijské Koreji. Po návratu z dovolené na Maledivách teď ještě hraje tenis, začíná běhat a jezdit na kole i na „kolcích“, kolečkových lyžích.

Jako správná panovinice ocenila i své spolubojovnice ve zbrani. Jitka Landová, která po únavovém syndromu v 26 letech končí kariéru, se od ní dočkala ocenění „biatlonistka roku“. Na to ji opáčila, že Gábina by pak musela být „biatlonistkou století“.