Lipták vystřelil bronz na mistrovství světa aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu od 28. 8. do 3. 9.

Další smršť skvělých výkonů a výsledků nám z celého světa zaslali naši sportovci OLYMP CS MV. Adam Ondra dokončil v jeskyni Flatanger v Norsku svůj úžasný projekt a posunul hranici lidských možností ve volném lezení, teď už má díky jemu tabulka obtížnosti také hodnotu 9c! Na Univerziádě v Tajpeji získal dálkař Radek Juška zlato a Kristiina Mäki bronz v běhu na 1 500 metrů. Střelec Jiří Lipták dosáhl v trapu na bronzovou medaili na mistrovství světa v Moskvě. Václav Franc po druhém místě v posledním závodě na dlouhé ploché dráze dobyl také třetí místo v celkévém pořadí. Vendula Frintová byla druhá v premiéře světového poháru v triatlonu v Karlových Varech, judista Pavel Petřikov veze z tatami mistrovství Evropy páté místo, skokan do vody Michal Navrátil získal šesté místo v závodě Red Bull Cliff Diving v USA. Další výborné výsledky zaznamenali naši i na domácí scéně.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU OD 28. 8. DO 3. 9.2017

ATLETIKA

2. – 3. 9. M ČR mužů a žen do 23 let 

disk:          2. místo Sýkora 50,43, 5. Doležal 47,10

tyč:            5. místo Doležal 4,76

200 m :      5. místo Procházka  21,73

400 m př.:  5. místo Krupařová D. 65,32

28. 8. Letní světová Univerziáda, Tajpej

dálka:               1. místo Juška 802

1500 m:            3. místo Mäki 4:20,65

štafeta 4×400:  3. místo ČR, podíl Tesař

 

CYKLISTIKA

30.8. – 3.9. SP UCI kat. 2.2 Okolo jižních Čech, Jindřichův Hradec

vítěz Černý, 19. Polnický, 27. Bucháček, nedokončili: Kaňkovský, Kukrle

 

MOTORISMUS PLOCHÁ DRÁHA

29.8. MSJ ve třídě do 250 cc, plochá dráha semifinále, Praha 

11. místo Chlupáč, 15. místo Kvěch

31. 8. MSJ ve třídě do 250 cc, plochá dráha finále 

15. místo Chlupáč

2. 9. MS dlouhá dráha 5. finále, Francie Morizes 

2. místo Franc, 14. Štichauer

konečné pořadí MS dlouhá dráha : 3. místo Franc, 12. Štichauer

 

PLAVÁNÍ  

2. – 3. 9. M ČR dálkové plavání, Račice 

M ČR 5 km:       1. místo Kozubek 57:52,6, 3. Ingeduld 57:57,1

20 km:     1. místo Kozubek 4:11:02,9, 2. Ingeduld 4:13:49,6

4 x 2 km:  2. místo Ingeduld 1:46:41,2

ČP 3 km:       2. místo Kozubek 36:05,8

M ČR open ženy 5 km:        2. místo Benešová 1:03,50

M ČR ženy 4 x 2 km   1. místo Benešová 1:45:40,1

M ČR st.dorost:  5 km:        1. místo Benešová 1:03,50

 

SKOKY DO VODY

30.8. – 4.9. RedBull Cliff Diving, USA Texas 

27 m:  6. místo Navrátil

 

STŘELBA BROKOVÁ

  1. – 3. 9. Plzeňský pohár

trap muži:      3. místo Borkovec 122+30

trap junioři:    2. místo Palacký 96+39

skeet muži :   1. místo Kadlec 122+57, 2. Kaláb 119+56

skeet junioři:  1. místo Klika 117+54, 2. Otruba 118+52, 3. Hlaváček 113+42

skeet ženy:    2. místo Šumová 70+51

  1. 9. – 10. 9. MS + MSJ, Rusko Moskva 

trap muži 3. místo Lipták 121+33, 25. Štěpán 118

družstva: 2. místo ČR , podíl Lipták Štěpán 359

 

TENIS

28. 8. – 10. 9. US Open, New York

Ženy:  Dvouhra – 1. kolo:  Svitolinová (4-Ukr.) – Siniaková (ČR) 6:0, 6:7 (5:7), 6:3

Čtyřhra – 1. kolo:  Hradecká, Siniaková (7-ČR) – Cornetová, Knollová (Fr./Švýc.) 6:3, 7:6 (7:3)

Čtyřhra  – 2. kolo:  Hradecká, Siniaková (7-ČR) – Barthelová, Witthöftová (Něm.) 6:2, 6:4

Junioři:  Dvouhra – 1. kolo:  Macháč (ČR) – Bergs (Belg.) 7:6 (7:3), 6:7 (4:7), 6:3, Tadžima (Jap.) – Vrbenský (9-ČR) 5:7, 6:4, 6:2

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

28. 8. – 3.9. MS, Maďarsko Budapešť

váha do 60 kg: 5. místo Petřikov, 17. Pulkrábek

váha do 81 kg: 9. místo Ivan Petr

váha do 90 kg: 9. místo Klammert

Pulkrábek vypadl ve 2. kole

Ježek vypadl ve 2. kole

 

VOLEJBAL

19. – 31. 8. Letní světová Univerziáda, Tajpej

12. místo podíl ČR, Bartošová, Kalhousová, Kopecká, Kurková

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – HOROLEZECTVÍ

Na skalách v norském Flatangeru dotáhl do úspěšného konce svůj vlastní projekt s všeříkajícím názvem Project Hard a jako první na světě vylezl cestu v dosud nepřekonané obtížnosti 9c.

 

TRIATLON

2. – 3.9. SP olympijský TT, Karlovy Vary

ženy: 2. místo Frintová

muži: 18. Čelůstka, 33. Linduška

 

VESLOVÁNÍ

2. – 3. 9. ME U 23, Polsko Kruszwica 

Zvítězila ve finále B a celkově obsadila:    7. místo Neuhortová

 

JACHTING

Karel Lavický se umístil na mistrovství Polska na 8. místě z 36 lodí.