Skvělý Sasínek předběhl olympijského šampiona Rudishu aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu od 26. 6. do 2. 7.

Naši atleti se ukázali na Zlaté tretře i následující extralize v Ostravě. Vytrvalec Filip Sasínek získal v parádním finiši na netradiční trati 1 000 metrů dokonce i skalp dvojnásobného olympijského vítěze na 800 m z Londýna i Ria, keňského běžce Davida Rudishi a doběhl třetí za Kipkoechem a Holušou, čímž v souboj zemí Češi předstihli i Keňu. Stříbro na mistrovství Evropy v lezení na obtížnost získal už potřetí Adam Ondra, opět ho překonal Francouz Desgranges.

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU OD 26. 6. DO 2. 7.2017

 

ATLETIKA

28. 6. Mítink Zlatá tretra, Ostrava 

1000 m: 3. místo Sasínek 2:19,03

200 m: 6. místo Bendová 23,75

1500 m: 8. místo Mäki 4:26,19

2. 7. Extraliga mužů a žen 2. kolo, Ostrava 

200 m: 2. místo Jirka 21,50

800 m: 1. místo Sasínek 1:47,76

1 500 m: 1. místo Zenkl  3:44,46

400 m př.: 1. místo Tesař 51,21

dálka: 1. místo Juška 783

disk: 1. místo Marcell 59,15

disk: 1. Staňková 54,18

Celkově muži: 1. Dukla Praha 175,5 b., 2. Univerzita Brno 166, 3. Vítkovice 152,5, 4. Olymp Praha 138, 5. Slavia Praha 129, 6. Hvězda Pardubice 124, 7. AK Olomouc 121, 8. Škoda Plzeň 85

Celkově ženy: 1. Škoda Plzeň 195, 2. USK Praha 180, 3. Olymp Brno 167, 4. Vítkovice 141, 5. Sokol Kolín 132, 6. Hvězda Pardubice 115, 7. Olymp Praha 108, 8. TEPO Kladno 67

 

CYKLISTIKA

28.6. – 1.7. SP, Polsko, Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques

7. místo Černý, 11. Bucháček, 18. Polnický, 29. Kaňkovský, 47. Hačecký

nejlepší umístění v etapách: 3. etapa: 1. místo Kaňkovský, 3. místo Polnický

 

MOTORISMUS PLOCHÁ DRÁHA

30. 6. ME plochá dráha 1. finále, Polsko Toruň 

2. místo Milík

1. 7. MS družstva 1. semifinále, Velká Britanie Kings Lynn

4. místo Milík, Franc, Kůs, Štichauer, Krčmář, nepostoupili do pátečního závodu v Polsku

 

PLAVÁNÍ

28. 6. – 2. 7. ME juniorů PL, Izrael Netanya 

200P rozplavby: Chrápavý 2:15:59, semifinále 2:13,68 nový český rekord dorost, splněn limit na MSJ

finále 200 P: 7. místo Chrápavý 2:16,39

200PZ: 27. místo Chrápavý  2:07,77

100P Chrápavý 1:03,84, semifinále 1:02,87

finále 8. místo Chrápavý 1:03,43

  1. 7. EP v dálkovém plavání, Barcelona

10 km (37 startujících): 12. místo Kozubek Matěj 1:53:12,4, 13. místo Ingeduld Vít 1:53:13,3

2. 7. Brněnský plavecký maraton

Muži (10 km): 1. místo Kozubek 1:59:18,0

 

STŘELBA KULE

22. – 28.6. MSJ, Německo, Suhl

SM 60 juniorky: 33. místo Foistová 612,9

družstva: 5. místo ČR, podíl Foistová 1845,5

SM 3×20 juniorky: 23. místo Foistová 577, 33. místo Bartoníčková 574

družstva: 8. místo ČR, podíl Foistová, Bartoníčková 1725

VzPu 40 juniorky: 14. místo Foistová 415,8

družstva: 14. místo ČR, podíl Foistová 1237,7

VzPi 40 juniorky: 14. místo Bezděčná 374

družstva: 6. místo ČR, podíl Bezděčná 1118

LM 60 junioři: 15. místo Nepejchal 618,4

družstva: 10. místo ČR, podíl Nepejchal 1844

VzPu 60 junioři: 15. místo Nepejchal 622,2, 84. místo Tichý 609,9

družstva: 16. místo ČR, podíl Nepejchal, Tichý 1848,3

LM 3×40 junioři: 2. místo Nepejchal 1173 (456,4)

družstva: 5. místo ČR, podíl Nepejchal 3473

MIX VzPu junioři+juniorky: 1. místo ČR, Foistová, Nepejchal

RP 2×30 junioři: 10. místo Skoumal 572

družstva: 4. místo ČR, podíl Skoumal 1708

 

TENIS

26. 6. – 1. 7. WTA, Anglie Eastbourne

Ženy dvouhra – 1. kolo:  Cirsteaová (Rum.) – Siniaková (ČR) 6:3, 6:2

Čtyřhra – 1. kolo:  Melicharová, Smithová (USA/Brit.) – Hradecká, Siniaková (4-ČR) 7:6 (7:5), 6:2

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

28.6. – 3.7. GP Čína Hohhot

váha do 60 kg: 7.místo  Petřikov P.

váha do 90 kg: 7. místo Klammert D

váha do 73 kg: 9.místo  Ježek J.

váha do 60 kg bez um. Pulkrábek

váha do 81 kg bez um. Petr I.

 

VZPÍRÁNÍ

1.– 2. 7. MT Visegrad, Horní Suchá 

družstva: 3. místo ČR, podíl Štreichl

váha do 85 kg 6. místo Štreichl 272 ( trh 113, nadhoz 159) 334,854 Sb.

V soutěži překonal národní rekord v kategorii juniorů do 17 let v HK do 85 kg v nadhozu výkonem 159 kg

 

RŮZNÉ SPORTY – LETNÍ

HOROLEZECTVÍ

  1. 7. ME ve sportovním lezení na obtížnost, Itálie Campitello di Fassa v Trentu
  2. místo Ondra