Moto

Plochá dráha je v OLYMP Centru sportu ministerstva vnitra zařazena v oddělení moto se sídlem v Praze 6 – Břevnově na plochodrážním stadionu Na Markétě, kde mají sportovci potřebné zázemí pro přípravu. Vedoucím oddělení moto je Pavel Ondrašík. K současným největším  seniorským oporám zde patří Josef Franc, Václav Milík, Hynek Štichauer a Matěj Kůs. Oddělení současně věnuje  velkou podporu  výchově  mladých talentovaných jezdců na ploché dráze, do které se zapojují  i zkušení seniorští reprezentanti. Věřme, že brzy uslyšíme o  talentech,  jako jsou  Eduard Krčmář, Ondřej  Smetana, Michal Škurla  nebo  Zdeněk Holub.  Oddělení moto se podílí na spolupořádání jednoho ze závodů seriálu mistrovství světa na ploché dráze „Czech Republic FIM Speedway Grand Prix“, který se v roce 2018 jede 26.května a tradičního mezinárodního závodu „Memoriál Luboše Tomíčka“.

Josef Franc – 18. 1. 1979
mechanik: Jiří Georgiev
Trenér: Zdeněk Schneiderwind
úspěchy 2016:
3. místo na MS družstev na dlouhé ploché dráze
4. místo ME na travnaté PD
7. místo na MS na dlouhé ploché dráze
2. místo na MČR jednotlivců

kluby: Auto klub Markéta při PSK Olymp Praha

Pepa je zkušený 38letý odchovanec Olympu Praha, v posledních sezónách ukázal, že mu to jede nejen na klasické ploché dráze, ale také na té dlouhé. Společně s kolegy z Olympu, dokázal s českým týmem vybojovat krásné třetí místo na MS družstev na dlouhé dráze a hrdý může Josef být i na čtvrté místo na ME na travnaté PD a sedmé místo z MS na dlouhé dráze. Dlouhé ploché dráze se chce jezdec AK Markéty věnovat i v nadcházející sezóně, kde jsou jeho cílem stupně vítězů v Mistrovství světa na dlouhé dráze a minimálně tak zopakovat bronzovou medaili z roku 2014.

Václav Milík – 22. 5. 1993
mechanik: Robert Ruszkiewicz
Trenér: Tomáš Topinka
úspěchy 2016:
1. místo MČR jednotlivců
2. místo na ME jednotlivců
1. místo Extraliga družstev
1. místo MČR dvojic

kluby: AMK Zlatá přilba Pardubice, WTS Sparta Worcław
Václav Milík, skoro 24letý jezdec, se jevil jako talent už jako kluk na motocyklech 125 ccm. Že měl Václav k ploché dráze velmi blízko, ukazují i úspěchy jeho otce Václava Milíka st., který byl ve své době také úspěšným jezdcem. Jeho domovským stadionem je svítkovský ovál v Pardubicích. Momentálně Václav účinkuje v AMK Zlatá přilba Pardubice. Jeho hlavním mechanikem je Robert Ruszkiewicz. Milík slavil v roce 2016 jeden úspěch za druhým. Mezi ten nejcennější se řadí stříbro z Mistrovství Evropy jednotlivců. Oslavy již čtvrtého titulu Mistra ČR jednotlivců překazila Vaškovi horečka, která ho provázela posledním závodem MČR v Plzni, vítězství mu však nevzala. Další prvenství získal spolu se Szymonem Wozniakem v MČR dvojic.

Eduard Krčmář – 26. 3. 1996
Mechanik: Eduard Krčmář st.
Trenér: Tomáš Topinka
úspěchy 2016:
2. místo v ME juniorů
1. místo v MČR juniorů
11. místo v MS juniorů

kluby: AK Slaný, GTM Start Gniezno

Eduard Krčmář, juniorský jezdec, který své 21. narozeniny oslaví tento rok v březnu, začal svou sportovní kariéru ve Slaném. AK Slaný má v tomto jezdci velkou oporu i dnes a to především v extralize družstev. I v jednotlivcích slaví jeden úspěch za druhým. Za zmínku stojí 2. místo na Mistrovství Evropy juniorů, první místo na MČR juniorů, kde dokázal vyrovnat rekord Josefa France, kterému se povedlo v tomto mistrovství vyhrát třikrát. Ač se nejedná o stupně vítězů, rozhodně skvělým úspěchem je 11. umístění na Mistrovství světa juniorů. Všechny tyto závody absolvoval spolu s ním i Eduard Krčmář st., nejen jako otec, ale také jako mechanik.

Kontakt oddělení:

OLYMP CENRUM SPORTU MINISTERSTVA VNITRA
Oddělení moto
Stadion Markéta
U Vojtěšky 11
162 01 Praha 6 – Břevnov
Tel.: 974 836 506
Fax.: 220 510 134
E-mail: pavel.ondrasik@speedway-prague.cz

v_milik

Václav Milík

Josef_Franc

Josef Franc

Olymp CSMV

Eduard Krčmář