Sprinterka Bendová podpořila zlato na 200 metrů národním juniorským rekordem aneb Výsledky OLYMP CS MV od 5. 6. do 11. 6.

 Historické stupně vítězů v elitní světové soutěži Grand Prix plošinářů pro Václava Milíka a pak řada solidních výsledků atletů na mistrovství republiky, kde šesti titulům dominuje český juniorský rekord Nikoly Bendové v běhu na 200 metrů. Dvě semifinále ve čtyřhře na Grand Slamu v Paříži zásluhou Kateřiny Siniakové a juniora Michaela Vrbenského. K tomu slušné výsledky střelců i plavců. Takový byl uplynulý víkend sportovců v barvách OLYMP CS MV.

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU OD 5. 6. DO 11. 6. 2017

ATLETIKA

5. 6. Mítink EA-Memoriál Josefa Odložila, Praha

400 m: 8. místo Tesař 46,84

110 m př.: 7. Sklenář 14,07

10. – 11. 6. Mistrovství ČR mužů a žen na dráze, Třinec 

Dálka: 1. místo Juška  786

Disk: 1. místo Marcell 59,59, 2. Voňavka 56,19

100 m: 2. místo Bendová 11,61

1500 m: 1. Mäki 4:14,52,

Disk: 1. Staňková 56,95

200 m: 2. místo Jirka 21,07

800 m: 3. místo Zenkl 1:54,17
1500 m: 1. místo Sasínek 3:43,51
110 m př. (-0,5): 2. místo Sklenář  14,21
200 m (-0,1): 1. Bendová 23,38 – český juniorský rekord

10. 6. Prestižní závod New York 10 km

8. místo Vrabcová Nývltová 33:18 (nejlepší z Evropanek)
CYKLISTIKA

7. – 11. 6. SP, Slovensko

5. místo Bucháček, 10. Černý, 27. Polnický, 48. Kukrle, 59. Hunal

 

MOTORISMUS PLOCHÁ DRÁHA

5. 6. MS jednotlivci kvalifikace pro GP 4, Německo Abensberg 

7. místo Kůs – postupuje, 16. Mikel – nepostupuje

7. 6. Extraliga plochá dráha, 4. kolo, Slaný  

vítězi Markéta Praha 39, 2. Slaný 34, 3. Žarnovica 29, 4. Pardubice 26.

10. 6. Grand Prix plochá dráha, Praha 

3. místo Milík, 17. Franc, 18. Kůs

10.6. MEJ do 21 let, Maďarsko Nagyhalasz 

6. místo Krčmář postoupil do finále jako náhradník

 

PLAVÁNÍ

9. – 11. 6. Mezinárodní závody, Monako

50 P:   9. místo Jordová 32,87

100 P: 6. místo Jordová 1:16,29

50 VZ: 12. místo Vobořil 23,25

100 VZ: 13. místo Vobořil 51,06, 14. místo Moser 51,28

200 VZ: 21. místo Moser 1:56,46, 25. místo Kunčar 1:57,66,

200 PZ: 4. místo Osina 2:04,39, 10. místo Tobiáš 2:10,17

400 PZ: 8. místo Osina 4:30,91, 11. místo Tobiáš 4:39,52

50 Z: 6. místo Vobořil 26,57

400 VZ: 8. místo Kunčar 4:02,02

50 Z: 16. místo Moser 23,61

10. 6. ČP Tovačovský maraton dálkové plavání 25 km, Plumlov 

vítěz Ingeduld 2:53,47 (nominace na MS), 2. místo Kozubek 2:54,07

 

STŘELBA BROKOVÁ

9. – 11.6. ČP KZR, Písek

skeet ženy: 1. místo Šumová 70+51, 2. Šindelářová 69+49, 3. Pešková 70+38

trap ženy: 2. místo Vojkůvková 56+33, 3. Vičarová 56+24

skeet muži: 1. místo Zámečník 122+57, 2. Herberger 120+55

trap muži: 1. místo Matějík 117+43

trap junioři: 1. místo Haukvic 94

 

STŘELBA KULE

9. – 11. 6. KZR III. kolo, Plzeň

muži LM 3×40: 3. místo Sváček 1152

muži RP 2×30: 1. místo Strnad 579

muži RP 2×30: 1. místo Podhráský 587, 26

ženy SM 3×20: 1. místo Brázdová 584, 2. místo Brabcová 583, 3. Dudová 583

ženy SM 3×20: 1. místo Brabcová 578, 454,3

ženy VzPu 40: 2. místo Brabcová 416,4, 248,7, 3. místo Brázdová 410,4

ženy SM 60: 1. místo Dudová 621,3, 2. místo Brázdová 618,8

ženy VzPi 40: 2. místo Bezděčná 376, 235,7

9. – 11. 6. Rifle Throphy, Rakousko Innsbruck 

muži LM 60: 18. místo Tichý 610,8, MQS Nepejchal 611,3

muži VzPu 60: 15. místo Tichý 614,6, MQS Nepejchal 621,9

ženy SM 60: 26. místo Bartoníčková 597,9, MQS Foistová 616,8, MQS Vognarová 612,8

ženy SM 3×20: 13. místo Bartoníčková 568, MQS Vognarová 578, Foistová 569

muži: LM 3×40: 22. místo Tichý 1108, MQS Nepejchal 1170

ženy VzPu 40: 21. Bartoníčková 408,4, MQS Vognarová 410,7, Foistová 410,3

 

TENIS

French Open, Francie Paříž 

Čtyřhra – 3. kolo:  Hradecká, Siniaková – Hao-Ching Chan, Krejčíková (12-Tchaj-wan/ČR) 7:5, 7:5

čtvrtfinále: Hradecká, Siniaková (6-ČR) – Makarovová, Vesninová (2-Rus.) 6:1, 6:4

semifinále: Bartyová, Dellacquaová (Austr.) – Hradecká, Siniaková (6-ČR) 7:5, 4:6, 6:3

Junioři: čtyřhra – 2. kolo:  Rodionov, Vrbenský (4-Rak./ČR) – Crawford, Kypson (USA) 6:4, 6:3.

čtvrtfinále:  Rodionov, Vrbenský – Kecmanovič, Korda (6-Srb./USA) 6:4, 3:6, 10:8

semifinále:  Kirkov, Thomas (USA) – Rodionov, Vrbenský (4-Rak./ČR) 6:3, 2:6, 10:8

 

RŮZNÉ SPORTY – LETNÍ

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA

11. 6. Mistrovství ČR Ostrava

víceboj: 2. místo Radovesnický 79,95

 

TRIATLON

10. – 11.6. Mistrovství světa, seriál závodů, Velká Británie Leeds 

21. místo Čelůstka -4:42

 

WINDSURFING

2. – 5. 6. Mezinárodní mistrovství republiky Maďarska, Balaton

2. místo z 6 lodí : Lavický