Stolní tenista Polanský je mistrem Evropy do 21 let aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu od 5. do 11. 3.

Největší talent českého stolního tenisu, 19letý Tomáš Polanský, získal v Minsku, odkud vzešel jeho velký vzor Samsunov, titul mistra Evropy do 21 let a potvrdil roli nasazené jedničky. Hráč německého Saarbrückenu pak s Němcem Kleinem pak získali bronz i ve čtyřhře. Biatlonisté na světovém poháru ve Finsku získali tři umístění v první desítce. Statečné bojovali také obě rychlobruslařky na světovém šampionátu ve víceboji na Olympijském stadionu v Amsterdamu – v součtu skončila Martina Sáblíková šestá a Nikola Zdráhalová osmá. Nabízíme tradiční přehled výsledků našich sportovců.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 5. 3. – 11. 3. 2018

CYKLISTIKA

8. – 11. 3. SP Istrian Spring Trophy UCI kat. 2.2, Chorvatsko, Poreč

10. místo Polnický, 20. Bárta, 55. Černý, 62. Zahálka, 63. Kukrle (vš. Elkov/Author)

 

PLAVÁNÍ

9. – 11. 3. Mezinárodní závody synchronizované plavání, Francie, Paříž

Duo technické: 15. místo Langerová, Dufková 74,884 bodů

Tým technický: 11. místo ČR, podíl Hodová, Mrázková, Pavlíčková, Langerová, Dufková 72,6795 bodů (B-limit)

9. – 11. 3. High Diving Red Bull, Mexiko

odloženo, nepodařilo se utěsnit bazén, Navrátil se vrací domů a čeká na nadcházející víkend

10. – 11. 3. Mezinárodní závody, Itálie Miláno

50 M:      29. místo Moser 26,07

50 VZ:     22. místo Moser 24,16

100 VZ:   30. místo Moser 52,42, 53. Chrápavý 54,77

200 VZ:   43. Chrápavý 1:58,68

1500 VZ: 17. místo Tobiáš 16:39,43

50 Z:       19. místo Moser 29,97

50 P:       33. místo Tobiáš 31,75

100 P:     30. místo Tobiáš 1:10,22

200 P:       8. místo Chrápavý 2:18,70

200 PZ:   14. místo Chrápavý 2:13,11

400 PZ:   11. místo Tobiáš 4:39,21

100 Z:     17. místo Janíčková 1:05,70

100 VZ:   17. místo Janíčková 58,82

200 VZ:   47. místo Janíčková 2:13,53

 

STŘELBA BROKY

6. – 12. 3. GP, Portugalsko, Faro

trap ženy: 10. místo Nezvalová 96

trap muži:   8. místo Lipták 116, 23. Borkovec 113

 

STŘELBA KULE

10. – 11. 3. Mistrovství ČR ve sportovní střelbě ze vzduchových zbraní, Plzeň

10. 3. VzPi 60 juniorky: 1. místo Bezděčná 238,5, 6. Schejbalová 535

VzPi 60 junioři: 5. místo Schejbal 553

11. 3. VzPu 60 junioři: 1. místo Nepejchal 250,5, 2. Tichý 248, 4. Cestr 609,4

VzPu 60 junioři družstva: 1. místo Nepejchal, Tichý, Cestr 1845,9 b.

VzPu 60 ženy: 2. místo Brabcová 247,8

VzPu 60 ženy družstva: 1. místo podíl Brabcová 1864,6 b.

VzPu 60 juniorky: 2. místo Bartoníčková 245,6

 

STOLNÍ TENIS

8. – 11. 3. Turnaj série World Tour, Katar, Dauhá

8. 3. Čtyřhra – 1. kolo:  Doo Hoi Kem, Lee Ho Ching (2-Hongkong) – Matelová, Balážová (ČR/SR) 3:1 (-8, 7, 8, 8)

Anketa „Stolní tenista roku 2017“

Stolní tenista roku: Matelová

Talent roku: Blašková

Mistrovství Evropy do 21 let, Bělorusko, Minsk

dvouhra: 1. místo Polanský

čtyřhra:   3. místo podíl Polanský

 

VOLEJBAL

Extraliga žen, 36. kolo nadstavby – skupina o 1.- 6. místo

Olymp Praha – Šternberk 3:0 (16, 20, 22)

2. turnaj extraliga juniorek

Olymp – Liberec 3:1, Olymp – Šternberk 3:0, Olymp – KP Brno 3:1. Pořadí: 1. místo Olymp, 2. Liberec, 3. KP Brno, 4. Šternberk

 

BIATLON

8. – 11. 3. SP, Finsko, Kontiolahti

8. 3. sprint 10 km: 20. místo Moravec, 44. Václavík, 66. Soukup, 88. Krčmář

9. 3. sprint 7,5 km: 6. místo Vítková, 22.Jislová, 50. Puskarčíková, 87. Zvařičová

10. 3. sprint smíšených dvojic: 18. místo ČR, Vítková, Moravec

smíšená štafeta: 14. místo ČR, Puskarčíková, Jislová, Krčmář, Václavík

11. 3. závod s hromadným startem 15 km: 8. místo Krčmář, 9. Moravec

závod s hromadným startem 12,5 km: 20. místo Vítková

9. – 11. 3. IBU Cup, Rusko, Uvat

10. 3. vytrvalostní závod 20 km muži: 30. místo Krupčík T., 33. Krupčík M., 38. Hošek, 43. Kristejn

vytrvalostní závod 15 km ženy: 22. místo Johanidesová, 30. Tkadlecová

11. 3. sprint 10 km: 11. místo Krupčík T., 22. Hošek, 25. Kristejn, 40. Krupčík M.

sprint 7,5 km: 27. místo Johanidesová, 37. Tkadlecová

 

Různé sporty LETNÍ – BADMINTON

6. – 12. 3. Iguazzu Brasil International challenge

Ludík skončil ve čtvrtfinále

6. – 11. 3. German junior, Německo, Berlín

Švábíková skončila ve čtvrtfinále ve dvouhře i čtyřhře

 

Různé sporty LETNÍ – TAEKWONDO

9. – 11. 3. Dutch Open (junioři A, B + senioři A,B), Nizozemsko, Eindhoven

světový žebříček: 13. místo Jiránková, 33. Hronová

olympijský žebříček: 27. místo Jiránková, 51. Hronová

 

Různé sporty  ZIMNÍ – ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ

9. – 10. 3. SP, Německo, Ofterschwang

10.3. slalom: 33. Dubovská, 37. Capová

8. – 9. 3. EP Španělsko, La Molina

9. 3. obří slalom: 27. Pauláthová

11. 3. Juniorské mistrovství Španělska, La Molina

slalom: 3. Pauláthová

 

Různé sporty ZIMNÍ – RYCHLOBRUSLENÍ

9. – 10. 3. MS dlouhá dráha – víceboj, Nizozemsko, Amsterdam

9. 3. 500 m: 4. místo Zdráhalová, 19. Sáblíková, 22. Kerschbaummayr

3000 m: 3. místo Sáblíková, 9. Zdráhalová, 19. Kerschbaummayr

10. 3. 1500 m: 7. místo Sáblíková, 12. Zdráhalová, 21. Kerschbaummayr

5000 m: 2. místo Sáblíková, 7. Zdráhalová

konečné pořadí víceboje: 6. místo Sáblíková, 8. Zdráhalová, 21. Kerschbaummayr

 

Různé sporty  ZIMNÍ – SKOKY NA LYŽÍCH

9. – 11. 3. Světový pohár, Norsko, Oslo

11. 3.: 48. místo Koudelka

 

sestavila Marie Poláková