Stolní tenisté nepřelezli asijskou zeď na mistrovství světa aneb VÝSLEDKY OLYMP CSMV od 29. 5. do 4. 6.

Jarní sezona letních sportů pokračuje a sportovci OLYMP CSMV byli v uplynulém týdnu opět vidět na domácí i evropské scéně. Dálkařský rekordman Juška přistál na 8metrové linii na skokanském mítinku v Innsbrucku, tenistka Siniaková se svoji parťačkou Hradeckou pokračují ve čtyřhře na French Open, plošinář Franc postoupil do finále evropského šampionátu na trávě, stolní tenisté mají za sebou mistrovství světa v Düsseldorfu. Nabízíme vám tradiční a kompletní přehled vystoupení.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU OD 29. 5. DO 4. 6. 2017

 

ATLETIKA

30. 5. Mítink Praga Academica Praha

muži:  110 m př.: 1. místo Sklenář  14,11

ženy:  disk: 1. místo Staňková 56,88

2. 6. Mítink Rakousko Insbruck

skok daleký: 2. místo Juška 800 cm

4. 6. Mítink Francie Marseille

muži 1500 m: 9. místo Sasínek  3:37

ženy 1500 m 8. místo Mäki 4:13,71

 

 

CYKLISTIKA

31. 5. – 4. 6. SP Szlakem Walk Majora Hubala Polsko

3. etapa: 9. místo Hačecký , 4. etapa: 2. místo Polnický

celkové pořadí: 26. Camrda, 28. Bucháček, 34. Černý, 35. Polnický, 49. Kaňkovský, 55. Hačecký

 

MOTORISMUS PLOCHÁ DRÁHA

3. 6. ME na travnaté ploché dráze – 2. semifinále, Francie St. Macaire

5. místo Franc (postup do finále), 10. Štichauer (postupuje jako 1. náhradník)

3. 6. MSJ družstva – semifinále, Dánsko Esbjerg

3. místo ČR podíl Mikel (2), Holub (4), Hájek (2), Krčmář (3) – nepostoupili do finále

 

PLAVÁNÍ

2. – 3. 6. ČP Praha

ženy: 400 VZ: 1. místo Benešová 4:28,90

800 VZ: 2. místo Benešová 9:08,66

200 M:    3. místo Benešová 2:20,19

50 VZ: 2. místo Janíčková 27,11

muži: 100 M: 1. místo Vobořil 27,13

200 M: 3. místo Svoboda 2:06,18

50 VZ: 2. místo Vobořil 24,06

 

TENIS

29. 5. – 10.6. French Open, Francie Paříž 

Ženy: Dvouhra – 1. kolo:  Alexandrovová (Rus.) – Siniaková (ČR) 6:4, 2:6, 6:2

Čtyřhra 1. kolo: Hradecká, Siniaková (6-ČR) – Davisová, Melicharová (USA) 7:5, 4:6, 7:6 (7:2)

2. kolo: Hradecká, Siniaková (6-ČR) – Konjuhová, Linetteová (Chorv./Pol.) 6:0, 4:6, 6:2

 

STOLNÍ TENIS

29. 5. – 4. 6. Mistrovství světa, Německo Düsseldorf 

Kvalifikace, čtyřhra: 2. předkolo: Jančařík, Širuček (ČR) – Corbin, St. Louis (Trin.) 3:0 (5, 7, 8), 3. předkolo:  Jančařík, Širuček (ČR) – Adasa, Remata (Fil.) 3:0 (4, 2, 6)

Hlavní soutěž: Muži: Dvouhra – 1. kolo:  Ovtcharov (Něm.) – Jančařík (ČR) 4:2 (9, 5, -6, -7, 5, 11), Pak Sin-hjok (KLDR) – Konečný (ČR) 4:1 (5, 6, 7, -9, 11)

Čtyřhra – 1. kolo:  Jančařík, Širuček – Filus, Walther (Něm.) 4:3 (4, 7, 9, -10, -6, -8, 6), Lin Yun-Ju, Sun Chia-Hung (Tchaj-wan) – Konečný, Polanský (ČR) 4:3 (-9, -5, 10, 14, -6, 5, 5)

2. kolo: Gao Ning, Pang Xue Jie (Sing.) – Jančařík, Širuček (ČR) 4:1 (-6, 9, 8, 10, 9).

Ženy: Dvouhra – 1. kolo: Loeuilletteová (Fr.) – Matelová (ČR) 4:2 (-9, 12, 9, -6, 5, 10)

Čtyřhra – 1. kolo:  Matelová, Tomanovská (ČR) – Layová, Tanová (Austr.) bez boje
2. kolo:  Wuová, Zhangová (USA) – Matelová, Tomanovská (ČR) 4:2 (9, -10, 5, -8, 2, 7).

Smíšená čtyřhra – 1. kolo:  Konečný, Matelová (ČR) – Gündüz, Yilmazová (Tur.) 4:1 (4, 8, -12, 6, 5)
2. kolo: Tazoe, Maedaová (Jap.) – Konečný, Matelová 4:3 (7, -9, -10, 10, 3, -11, 5)

konečné umístění:

muži dvouhra: (336 závodníků) 65. místo Jančařík 65. Konečný

ženy dvouhra: (274 účastníků) 65. místo Matelová

muži čtyřhra: podíl na 17. místě Jančařík, podíl na 65. místě Konečný

ženy čtyřhra: podíl na 33. místě Matelová

smíšená čtyřhra: 17. místo Matelová, Konečný

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – ZÁPAS

2. – 4.6. MT Německo Dormagen

váha do 55 kg: 9. místo Hocková (13 závodnic)

 

RŮZNÉ SPORTY – LETNÍ

TRIATLON

29. 5.  ME v aquatlonu, Slovensko, Bratislava

Muži:  12. místo Linduška -1:27.

Ženy:  5. místo Zimovjanová  -1:44

Muži do 23 let: 4. místo Linduška -1:02

Ženy do 23 let: 3. místo Zimovjanová -1:37

4. 6. SP sprint Itálie Cagliari 

muži: 36. místo Linduška  -4:21

ženy: 39. místo Zimovjanová -7:19, Frintová nedokončila