Triatlonistka Frintová se drží na sedmém místě v mistrovství světa aneb Výsledky sportovců OLYMP CS MV v týdnu od 9. 5. do 14. 5.

Atleti zahájili domácí extraligu družstev osobními rekordy, nebo aspoň prvenstvími, sprinter Jirka dokázal spojit oboje. Plochodrážníci Markéty s kvartetem našich jezdců vedou svoji extraligu a kvalitu potvrzují i střelci nebo stolní tenistky. Na mezinárodní scéně postoupila tenistka Siniaková do čtvrtfinále dvouhry na turnaji WTA v Madridu, jachtař Ondřej Teplý obsadil 5. místo na mistrovství Evropy mezi juniory ve třídě Finn a triatlonistka Frintová drží sedmé místo v průběžném pořadí seriálu mistrovství světa. To jsou výsledky našich sportovců v tomto týdnu zasluhující uznání.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU OD 9. 5. DO 14. 5.2017

ATLETIKA

13.5. Extraliga mužů a žen 1. kolo

Celkově muži: 3.místo:  Olymp Praha 148,5

1500 m: 1. místo Sasínek  3:44,09

100 m: 1. místo Jirka 10,51 osobní rekord, 3. místo Záleský (boby)

200 m: 3. místo Jirka 21,13

400 m: 2. místo Tesař 47,29, 3. místo Desenský 47,31

110 m př.: 2. místo Sýkora 14,19 osobní rekord, 4. místo Doležal 14,63

tyč: 3. místo Doležal 480 osobní rekord

dálka: 3. místo Juška 736

disk: 3. místo Marcell 56,84

oštěp: 5. místo Lukáš 65,24, 6. místo Helcelet 64,31

Celkově ženy:  6. místo Olymp Praha 112

disk: 1. místo Staňková  55,59

100 m: 3. místo Bendová 11,74(r. 11,71) limit MEJ

200 m: 2. místo Bendová 23,86

800 m: 5. místo Mäki 2:07,03

 

MOTORISMUS

9. 5. Extraliga družstev na ploché dráze 2. kolo, Praha
1. Markéta Praha 50 b. (podíl Smetana, Holub, Franc, Hájek), 2. Pardubice 43 b. (podíl Štichauer, Mikel), 3. Slaný 25 b. (podíl Krčmář)

14. 5. Extraliga družstev na ploché dráze 3. kolo, Slovensko Žarnovica

vítěz Pardubice 36 b. (podíl OLYMP CS MV Štichauer 12 b., Mikel 8 b., Milík 3 b.), 2. Markéta Praha 33 b (podíl OLYMP CS MV Franc 10 b.,Smetana 5 b.,Holub 4 b.)

Průběžné pořadí: 1. Markéta Praha 11 (118), 2. Pardubice 10 (112), 3. Žarnovica 5 (61), 4. Slaný 4 (71).

 

 

PLAVÁNÍ

13. – 15. 5. Mistrovství ČR SY juniorů, Olomouc 

Povinné figury: 1.místo Mazánková 69,2162, 2.Hodová 68,3649, 3.Mrázková 65,9505

Sóla:  1.místo Mazánková  142.3829  B – limit na MEJ, 2. Mrázková 139,3838

Dua: 1.místo Hodová,Mrázková  140,4910, podíl na 4.místě Pavlíčková 131,3387

Kombo: podíl na 1.místě Mazánková, Hodová, Mrázková, Pavlíčková  73,500 B – limit na MEJ

 

STŘELBA BROKY

12. – 14. 5. Memoriály Miroslava Bednaříka + Bronislava Bechyňského Brno

Trap:  Muži: 3. místo Lipták 121+37. Ženy: 5. místo  Vojkůvková 64+18

Skeet:  Muži: 2. místo Zámečník 120+54,  4. Kadlec 119+33, 6. 122+15, 6. Tomeček. Junioři: 2. místo Klika 117+50, 3. Korčák 116+42. Ženy:  3. místo Pešková 62+39

12. – 16.5. IWK, Itálie Todi 

9. místo Šumová 69, 17. Mančíková 66, 31. Adámková 62

 

STŘELBA KULE

12. – 14. 5. KZR II. kolo, Plzeň

LM 3×40:  2. místo Nepejchal 1177 (459,9)

RP 2×30:  2. místo Strnad 587

SM 3×20:  1. místo Brabcová 579 (454,3), 2. Bartoníčková 574 (447,1)

VzPu 60:   1. místo Nepejchal 619,9 (249,5)

RP 2×30:   1. místo Strnad 577 (29), 2. Podhráský 579 (23)

SM 3×20:  1. Brázdová 583 (454,6), 2. Bartoníčková 576 (453,1), 3. Brabcová 580

SP 30+30  3. místo Přibáňová 560 (23)

LM 3×40: 2. místo Nepejchal 1173 (453,7), 3. Sváček 1155

VzPu 40: 3. místo Brabcová 414,1

SM 60:    1. místo Vognarová 619,8, 3. Bartoníčková 616,5

VzPi 40:  1. místo  Bezděčná 378 (237,6)

 

TENIS

8. – 14. 5. WTA Španělsko Madrid 

Dvouhra – 2. kolo:  Kerberová (1-Něm.) – Siniaková (ČR) 6:2, 1:6, 7:5

Čtyřhra – 1. kolo:  Hradecká, Siniaková (6-ČR) – Atawová, Kasatkinová (USA/Rus.) 6:1, 7:6 (7:3)

2. kolo: Hradecká, Siniaková (6-ČR) – Stosurová, Čang Šuaj (Austr./Čína) 6:2, 7:5

čtvrtfinále: Parraová, Solerová (Šp.) – Hradecká, Siniaková (ČR) 6:2, 6:3

8. – 14. 5. ITF2 Rakousko Villach

dvouhra a čtyřhra: 3. místo Beránková

 

STOLNÍ TENIS

Extraliga žen, finále – 3. zápas

Štrbíková – Čechová 2:3 (-8, -3, 7, 7, -6)
Štrbíková – Mikulcová 3:0 (5, 3, 6)
Štrbíková – Ertlová 3:1 (9, -9, 5, 13)

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – JACHTING

5. – 13. 5. ME Finn Francie Marseille

21. místo z 62 lodí: Teplý Ondřej (5. místo mezi juniory)

5. – 13. 5. ME RS:X Francie Marseille

73. místo ze 108 lodí Lavický

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – TRIATLON

13. – 14.5. MS seriál závodů, Japonsko Jokohama

Muži:  37. místo  Čelůstka  -5:33.
Ženy: 14. místo Frintová  -3:46, 32. Kuříková  -6:48.
Průběžné pořadí (po 3 závodech): 7. místo  Frintová 1026.