111. Primátorky – dámská osma bude bojovat o vítězství

Slavné veslařské Primátorky napíšou během toho víkendu již 111. ročník a chybět na startu nebude ani řada veslařek Olympu. Pozornost bude upřena především na osmu s kormidelníkem, která je velkým favoritem na vítězství a bude mít na palubě i premiantku Alici Prokešovou, která nedávno vybojovala bronzovou medaili na mistrovství Evropy na skifu.

Primátorky slibují závodníkům i divákům bohaté závody uprostřed Prahy na Vltavě, která letos bude zlobit. Kvůli dešťovému počasí posledních dnů hladina řeky stoupá a víkendový déšť může vše ještě zhoršit. Organizátoři komunikují s Povodím Vltavy, které však zatím nehodlá sáhnout k odpouštění Vltavské kaskády, které by průtok ještě Prahou zvýšil.

Veslaři se zatím snaží „rychlejší“ vodu neřešit, svátek jejich sportu si nechtějí nechat pokazit. Platí to i o dámské osmě Olympu, která patří k favoritům své disciplíny. Bude u toho premiérově i skifařka Alice Prokešová, která přešla k veslům od atletiky teprve před pěti lety. „Přímým účastníkem jsem tady zatím nebyla, ale díky rodičům jsem samozřejmě vždy nějaké informace měla. Na start se už moc těším a věřím, že máme možnost zvítězit,“ souhlasila česká reprezentantka s odhady expertů.

Během Primátorek je běžné, že veslaři i veslařky usednou do různých posádek. A tak se například Radka Novotníková dokonce bude startovat v lodi mužské osmy své univerzity, ale stejně jako parťačka Pavlína Flamíková se také objeví i v ženské posádce Olympu. Lenka Lukšová s Annou Šantrůčkovou, které si vybojovaly společně minulý týden účast na olympiádě na dvojskifu, tentokrát svedou souboj v individuálním závodě.

Program startuje již dnes, finálové závody jsou na programu v neděli.