Svoboda byl třetí na Memoriálu Odložila aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 4.-10. 6.

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 4. 6. – 10. 6. 2018

Na vydařeném Odložilově memoriálu splnil limit pro mistrovství Evropy v Berlíně náš Petr Svoboda na 110 metrů překážek (13,54). Na mítinku v Chorzówě to dokázala i Kristiina Mäki na 1 500 m (4:07,32). Na francouzském etapáku Ronde de l´Oise získal za třetí místo v celkovém pořadí cyklista Josef Černý 25 bodů do žebříčku UCI, to je jeho čtvrtý nejlepší výsledek roku. Stolní tenistka Hana Matelová se slovenskou parťačkou Barborou Balážovou podlehly ve čtvrtfinále Seamaster 2018 ITTF World Tour v Japonsku později vítězné čínské dvojici a získaly důležité body do světového žebříčku. Plavci Matěj Kozubek a Alena Benešová získali domácí tituly na 10 km. Triatlonistka Vendula Fritová po potížích s dýcháním odstoupila z první pozice při běhu na světovém poháru v Mexiku. Nabízíme kompletní přehled výsledků našich sportovců.

ATLETIKA

4. 6. Memoriál Josefa Odložila, Praha

110 m př.: 3. místo Svoboda 13,54

dálka: 6. místo Juška 779

800 m: 4. místo Mezuliáníková 2:03,08

4×400 m př.: 1. místo ČR, podíl Jirka (navíc 200 m za 21,01, tj. sezonní maximum)

8. 6. – Memoriál Janusze Kusociňského, Polsko, Chorzów

1500m: 9. místo Mäki 4:11,18, splnila limit na ME

 

BOX

 4. – 11. 6. ME žen, Bulharsko Sofie

váha do 69 kg: 5. místo Schmoranzová

 

CYKLISTIKA

 7. – 10. 6. Ronde de l’Oise, Francie, SP UCI kat. 2.2

3. místo Černý, 13. Polnický, 18. Bárta, 24. Bucháček, 73. Zahálka

 

MOTORISMUS-plochá dráha

 5. 6. MS družstev – semifinále, Velká Británie, Manchester

4. místo Franc, Milík, Kvěch – konečné umístění v MS 8. místo

Extraliga družstev, Kopřivnice

  1. místo Praha (Franc, Kůs, Kvěch, Chlupáč, Holub)
  2. místo Pardubice (Milík, Mikel, Štichauer),
  3. místo Slaný (Krčmář)

 

 PLAVÁNÍ

10. 6. Mistrovství ČR v dálkévém plavání 10 km, Plzeň, Bolevecký rybník

muži: 1. místo Kozubek 1:55:09, 2. Ingeduld 1:55:12

ženy: 1. místo Benešová 2:06,24

 

STŘELBA BROKY

5.– 13. 6. SP Malta, Mosta

skeet ženy:  30. místo Šumová 100, 51. místo Adámková 90

skeet muži:  29. místo Tomeček 116

trap pokračuje tento týden

 

STŘELBA KULE

 8. – 10. 6. KZR III. kolo 

8. 6. VzPu 60: 1. místo Foistová 617,7, 248,3, 3. místo Brabcová K. 623,6

8. 6. RP 2×30: 1. místo Strnad

9. 6. SM 3×40: 1. místo Brázdová 1168, 451,9, 3. místo Foistová 1158

9. 6. LM 3×40: 2. místo Nepejchal 1166, 459,4

9. 6. RP 2×30: 2. místo Strnad 575, 25, 3. místo Skoumal 561

10. 6. SM 3×40: 1. místo Brázdová 1173, 459, 2. místo Vognarová 1153, 456

10. 6. LM 3×40: 1. místo Nepejchal 1180, 457,2

 8. – 10. 6. Evropská mládežnická liga družstev (EYL), Rakousko, Innsbruck

9. 6. VzPi 40: 3. místo ČR, podíl Schejbal 365 (3 body)

10. 6. VzPi 40: 3. místo ČR, podíl Schejbal 375 (5 bodů)

 

TENIS

4. 6. ITF 25k, Staré Splavy

čtyřhra: vítězství Zarycká

4. 6. Tennis Europe 1 do 16 let, Itálie, Folign

dvouhra: vítězství Fruhvirtová

4. 6. Roland Garros, Francie

dvouhra: 1. kolo Forejtek

čtyřhra: 2. kolo Forejtek

 

STOLNÍ TENIS

 8. 6. Turnaj série World Tour, Japonsko, Kitakjúšú

Ženy – čtyřhra:  Osmifinále:  Matelová, Balážová (ČR/SR) – Ho Tin-Tin, Ma Wenting (Angl./Nor.) 3:1 (-2, 4, 4, 7)

Čtvrtfinále:  Ku Jü-tching, Mu C’ (Čína) – Matelová, Balážová 3:2 (-10, 2, -13, 2, 7)

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

9. – 10. 6. Evropský pohár, Srbsko, Bělehrad

váha do 60 kg: 2. místo Pulkrábek

váha do 81 kg: 3. místo Petr I.

váha do 90 kg: 2. místo Petr J.

váha do 63 kg: bez umístění Kulíková

váha do 78 kg: 3. místo Matějčková

 

Různé sporty LETNÍ – HOROLEZECTVÍ

9. 6. Světový pohár USA, Vail

29. místo Stráník

 

Různé sporty LETNÍ – TRIATLON

6. – 11. 6. SP, Mexico, Huatulco

16. místo Čelůstka

Frintová nedokončila

 

Sestavila Marie Poláková

foto: www.atletika.cz