Skeletonisté program příliš nemění, těší se Fernstädt

Skeletonisté program příliš nemění, těší se Fernstädt

V době, kdy se vinou koronaviru ruší sportovní akce po celém světě, přišla dobrá zpráva z Mezinárodní federace bobistů a skeletonistů (IBSF). Ta zveřejnila seznam míst, kde se v sezoně 2020/2021 pojedou závody Světového poháru. Některé akce se přesunuly ze zámoří do Evropy, ale sezona by se měla uskutečnit v nezkrácené podobě, což je osm závodů Světového poháru a k tomu mistrovství světa. Na těchto devět podniků se usilovně chystá i česká skeletonistka Anna Fernstädt.

„Všichni jsme šťastní, že se pojede celá sezona. Báli jsme se, že federace zruší první polovinu závodů s tím, že se v lednu uvidí, co dál. Tohle je super řešení,“ říká členka Olymp CS MV. Skeletonisté rozjedou sezonu podle plánu v lotyšské Siguldě, jen o týden dříve – na první díl světového poháru, který začne 16. listopadu, navážou druhým dílem opět v Siguldě. Stejný „dvojblok“proběhne také v prosinci v rakouském Innsbrucku. Dvěma závody na stejném místě pořadatelé reagovali na nutnost změny programu, kdy ze seriálu vypadly závody v Park City a mistrovství světa v Lake Placid. To bylo přesunuto do německého Altenbergu, kde se šampionát jel i v minulé sezoně. A právě v Altenbergu měl být jeden z dílů světového poháru, který se zrušil a nahradil právě jedním závodem v Innsbrucku.

„Počítala jsem s tím, že se závody z Ameriky přesunou do Evropy. V dnešní době to asi jinak udělat nešlo. Nemám moc velkou radost z toho, že se pojede dvakrát v Innsbrucku, protože to není dráha, která by mi seděla, ale nějak se s tím poperu. Důležité je, že se nebude krátit sezona,“ těší Annu Fernstädt, která v minulé sezoně skončila v celkovém hodnocení světového poháru na 9. místě. To by teď chtěla vylepšit. I proto usilovně pracuje na startech, které ji v minulé sezoně trápily. S rychlejším začátkem závodů by pak trojnásobná juniorská mistryně světa ráda útočila i na vylepšení 7. místa ze seniorského mistrovství světa (2020) a posunula se blíž výsledku z roku 2019, kdy skončila čtvrtá v kanadském Whistleru.

„Trochu mě mrzí, že se nepojede mistrovství světa v Lake Placid, protože to je moje nejoblíbenější dráha a moc jsem se na ni těšila. Místo toho se opět bude závodit v Altenbergu, což je ale taky dobré, protože to je moje druhá nejoblíbenější dráha,“ usmívá se Fernstädt. „Jelo se tam minulé mistrovství světa, víme, že tam je všechno organizačně na vysoké úrovni a funguje, takže je to za mě dobrá volba. Navíc je to kousek od českých hranic. Doufám, že budou moci fanoušci do hlediště. A pokud ano, že jich z Česka přijede hodně.“

Kromě mistrovství světa proběhne tradičně i evropský šampionát, který se jede na začátku ledna v rámci závodu Světového poháru ve Winterbergu. Sezona skončí březnovým testováním a závěrečným podnikem světového poháru na olympijské dráze v čínském Pekingu.

Nový plán sezony 2020/2021 skeletonistů

SP Sigulda 16. – 22. listopadu

SP Sigulda 23. – 29. listopadu

SP Innsbruck 7. – 13. prosince

SP Innsbruck 14. – 20. prosince

SP Winterberg 4. – 10. ledna (zároveň Mistrovství Evropy)

SP Svatý Mořic 11. – 17. ledna

SP Königssee 18. – 24. ledna

MS Altenberg 1. – 14. února

SP Peking 8. – 14. března

 

foto: Sport Invest