Biatlonové loučení. Odchází legenda Moravec

Biatlonové loučení. Odchází legenda Moravec

Jeden z nejlepších českých biatlonistů Ondřej Moravec odešel do historie. Což o to, už dříve se do ní zapsal svými výsledky. Ale tuhle kapitolu svého života teď uzavřel. V Novém Městě na Moravě odjel v 36 letech svůj poslední velký závod.

Pasovala by k němu zlatá tečka, ale přibyla spíš černá. V mixu dvojic s Lucií Charvátovou dojeli až sedmnáctí z 26 týmů. Co naplat, ke sportu patří vítězství i porážky. Aspoň na posledním střeleckém štaflu nenechal černý ani jeden terč. Hodně štěstí v dalším životě, Ondřeji…

„Byl to boj dojet až do cíle,“ přiznal Moravec ve chvíli, kdy měl hodnotit čistě sportovní stránku. Od devítinásobného medailisty z olympijských her a mistrovství světa přece nemůžete očekávat, že stráví poslední pozici, na níž se v části závodu ocitli. Vždyť ani předchozí sprint mu nevyšel zrovna ideálně, když skončil devětapadesátý, jako poslední z českého kvarteta. A ve stíhačce si polepšil jen mírně na 52. příčku.

Teď dokonce ujížděl před tím, aby nebyl chycen o kolo… V závěru už se ale opět předvedl, kdy se vytáhl přes pět soupeřů a závěrečnou stojku kariéry „vybílil“ za 16 vteřin.  V cíli pak mohl padnout překvapený v slzách do objetí ženy Veroniky s oběma dětmi. A loučit se i dlouho s ostatními, které přísná hygienická opatření pustila na stadion.

Podobně jako loni Michal Šlesingr, další ze skvělých závodníků jeho generace. „Bylo to úžasných dvacet let s biatlonem. Načasování konce je těžké, ale teď se těším na to, co přijde,“ řekl. „Zůstanu doma a budu dělat docela obyčejné věci. Pustím si finále v Östersundu v televizi, zajímá mě, co se tam odehraje. A za měsíc nebo za dva začnu přemýšlet, co dál.“

Foto: Petr Slavík/Český biatlon