Adéla Hanzlíčková veze z Bukurešti třetí kariérní medaili z ME

Zápasnice Adéla Hanzlíčková vybojovala na Mistrovství Evropy v zápase v Bukurešti bronzovou medaili. V souboji o třetí místo ve váze do 68 kg porazila Chanum Velijevovou, kterou položila v závěru na lopatky.

Pro Hanzlíčkovou je to třetí medaile z ME v kariéře: před pěti lety rovněž v rumunské metropoli skončila druhá, před třemi získala bronz na šampionátu v Polsku.

„Byl to obrovský nervák a byla jsem z toho strašně nervózní. Celý den jsem prožila ve stresu. Vůbec ani nevím, jak zápas probíhal, protože když jsem v tom adrenalinovém rauši, tak si pak nic nepamatuju. Po předávání medailí se na to ještě jednou podívám a zjistím, co se vlastně stalo,“ uvedla šťastná Adéla Hanzlíčková.

Bezprostřední radost české výpravy prožíval na místě i ředitel Olympu Michal Volf. “Adéla zde měla krásné zápasy, její úspěch a aktuální forma jsou neskutečné. Hlavně věřím, že se jí podaří formu udržet i pro kvalifikaci o olympiádu. I proto jsem ji přijel podpořit, protože jsem věřil, že potvrdí svoje ambice a získá sebevědomí pro boje o Paříž,” uvedl šéf resortního centra, kde se bronzová medailistka připravuje.

Ilustrační FOTO: OLYMP CSMV – Pavel Lebeda (sport-pics.cz)