Adrenalin pro restart hledá sjezdařka Pauláthová

Adrenalin pro restart hledá sjezdařka Pauláthová

Zatím utrápenou sezonu prožívá alpská lyžařka Kateřina Pauláthová. Přitom letní příprava se jí po letech vydařila báječně. Novoroční restart hledá v adrenalinu rychlostních disciplín. „Baví mě to a potřebuju si vyjet FIS body, abych mohla jet kombinaci na mistrovství světa,“ pokládá dva jasné argumenty.

PAULATHOVA KaterinaVrcholem zmaru se stal poslední slalom světového poháru v posvátečním rakouském Semmeringu. S chutí se odpíchla ze startovní brány, šup, šup a … letěla ven už ve třetí bráně! „První těžká a hned první chyba,“ konstatuje smutně. Co na tom, že ve stejném místě skončily naděje i bodově lepších závodnic a ve druhém kole tu měla problém i americká královna Mikaela Shiffrin.

Ano, Kača jela až s číslem 60, ale i tady se postoupit dalo i ze zadních pozic, jak dokázala krátce před ní Mireia Gutierrez z Andorry a dokonce i Meta Hrovat ze Slovinska s číslem 63! „Vím… ale neměla jsem žádné velké očekávání, slalom jsem tolik netrénovala. Trať byla hodně těžká, přece jen už se vytvořily tvrdé seky. A mě navíc začal bolet kotník,“ hledá příčiny.

Při letošním návratu do světového poháru v Sestriére se v obřím slalomu po pádu zranila a musela odcestovat hned domů. Naštěstí se nepotvrdilo podezření na zranění křížového vazu. I tak musela intenzívní předvánoční rehabilitací dávat kotník dohromady. Cítí se dobře, ale potřebuje se také chytit výsledkem.

DCIM100GOPROGOPR2043.

Proto míří na FIS sjezd do Tignes a plánuje i další závody na dlouhých lyžích. „Chci se tomu pověnovat a zjistit, zda mám vůbec šanci se tam dostat. K tomu potřebuju získat jistotu a dostat se pod 80 FIS bodů, abych mohla jet kombinaci a pak třeba i zkusit superG,“ plánuje. Nejbližší reálný comeback do světového poháru, pro tuto zimu s číslem tři, se tak může odehrát při lednové superkombinaci v Altenmarktu.

Třeba už tady se jí podaří proměnit vydařený letní trénink. Po dovolené na Kapverdských ostrovech se do něj vrhla „s brutální silou“, jak říká. Hodně zapracovala na fyzičce, kde využila thajský box s australským trenérem.  Pak s nejlepší handicapovanou lyžařkou světa Terezou Kmochovou brousila svahy na Kaunertalu, dvakrát v Les Deux Alps i Saas Fee. „Cítím se snad nejlíp v životě,“ radovala se.kac-box

Jenže v tradičním otvíráku zimy, obřím slalomu v Söldenu dostala přednost Martina Dubovská. Proto zamířila raději za přípravou na kvalitních terénech v Americe, kde si zajela tři FIS závody. Jenže hned na dalším Evropském poháru v Norsku si zranila kotník. Premiéru ve světovém poháru v Sestriére tak jela na zapřenou a dorazila se znovu… V obřím slalomu v Semmeringu ji ke všemu zbrzdila chumelenice a silný vichr.

Už třikrát dokázala 23letá závodnice Olympu z Havířova bodovat ve světovém poháru. Další zápis touží přidat už brzy. A k tomu se ukázat i na únorovém mistrovství světa ve Svatém Mořici.