Atleti na Evropských hrách v Minsku: Dvě štafety, dvě stříbra, čtyři naši aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 17.-23. 6.

Čtyři naši atleti přispěli k medailím štafet na Evropských hrách v běloruském Minsku a možná se postarali o zdařilý rozběh nových atraktivních disciplín – smíšené čtvrtkařské (na titulním snímku) a tzv. stíhačky, kdy se běželo na zkracujících se distancích. Těsně za stupni vítězů skončil střelc Jiří Lipták v trapu, judista Pavel Petřikov byl pátý a z cyklistů zajel nejlépe silniční závod devátý Jan Bárta. Už dříve se radovala z bronzu střelkyně Aneta Brabcová. Třetí místo na Evropských hrách mládeže ve Švýcarsku získala sportovní lezkyně Eliška Adamovská. Plavci nasbírali 21 titulů na mistrovství ČR v Českých Budějovicích. Přinášíme tradiční souhrnný přehled výsledků sportovců Olymp CS MV.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 17. – 23. 6. 2019 (25. týden)

 

21. – 30. 6. EVROPSKÉ HRY Bělorusko/Minsk

Atletika

smíšená štafeta 4×400 m: 2. místo ČR, podíl Tesař, Desenský

stíhací štafeta (800+600+400+200 m): 2. místo ČR, podíl Sasínek, Mezulianiková

týmová soutěž DNA – kvalifikační skupina C: 1. ČR (postup do semifinále)

Cyklistika

23. 6.  silniční závod s hromadným startem

9. místo Bárta, 17. Sisr, 34. Neuman, 66. Otruba

Střelba broky

trap: 4. místo Lipták

trap: 29. Hrdličková

Střelba kule

VzPu mix team: 3. místo ČR, podíl Brabcová A.

Stolní tenis

Muži: Dvouhra – 2. kolo: Pryščepa (Ukr.) – Jančařík (ČR) 4:2 (8, 10, 9, -4, -14, 8)
Ženy: Dvouhra – 2. kolo: Bogdanovová (Běl.) – Čechová (ČR) 4:1 (5, 9, -6, 11, 10). Dvouhra – 3. kolo: Shao Jieni (Portug.) – Matelová (ČR) 4:3 (5, 7, -4, -9, -7, 8, 13)

 

21- – 30. 5. EH + Mistrovství Evropy Bělorusko/Minsk

Box

Do 60 kg 1. kolo: Shadalov (Něm.) – Szachbazjan 5:0

Do 64 kg – 1. kolo: Fodor (Maď.) – Novák 4:1

Úpolové sporty – judo

Do 60 kg: Pulkrábek  vyřazen v osmifinále

Do 66 kg: 5. místo Petřikov

 

ATLETIKA

20. 6. Mítink IAAF Zlatá tretra, Ostrava

200 m: 8. místo Jirka 21,04

400 m: 8. místo Tesař 47,94

4×100 m: 3. místo ČR, podíl Jirka 38,99

míle: 7. místo Sasínek 3:59,02

dálka: 6. místo Juška 766

1500 m: 10. místo Mäki 4:10,22, 13. Mezulianiková 4:11,98

 

MOTORISMUS – Plochá dráha

19. 6. MM ČR družstev – Extraliga, Slaný

vítěz SC Interteam 33 (Holub, Hájek), 2. AK 3ton SLANÝ 3 (Krčmář), 3. AK Markéta Praha 30 (Smetana, Kvěch, Chlupáč, Franc), 4. AMK ZP Pardubice 26 (Mikel, Milík, Štichauer)
22. 6. MS juniorů na ploché dráze – finále č. 1

8. místo Kvěch

22. 6. EP juniorských dvojic do 19 let, Plzeň

4. místo Chlupáč, Klíma

23. 6. MČR dvojic, Kopřivnice

vítěz PSK OLYMP Praha – Kvěch, Franc, 2. místo KFPD Třebusice – Holub, 3. místo AK Markéta – Smetana, Chlupáč

 

PLAVÁNÍ

19. – 24. 6. MEJ Synchro, Praha

Duet volný: 13. místo (z 20) Klusková, Hrazdirová 75,5667 bodů

Duet technický: 9. místo (z 17) Klusková, Hrazdirová 74,3710 bodů

Solo volné: 10. místo (z 19) Klusková 75,0333 bodů

Solo technické: 9. místo (z 20) Klusková 74,2680 bodů

21. – 23. 6. MČR České Budějovice

Štěpánková

vítězka všeho: 100P ml. jun. 1:01,68 (juniorský rekord), 200P 2:43,30, 50P ml. jun. 32,85, 50P 32,16

Gogelová

vítěz 100P st. jun. 1:14,25, vítěz 200P st. jun. 2:41,17, vítěz 50P st. jun. 34,24

Hlobeň

vítěz 200VZ 1:51,53, vítěz 200M st. jun. 2:04,73, vítěz 200VZ st. jun. 1:51,13, vítěz 400VZ st. jun. 3:55,37, 3. místo 400VZ 4:03,47, 2. místo 800VZ 8:24,60, 2. místo 100VZ st. jun. 52,07, vítěz 400PZ st. jun. 4:27,86

Čejka

3. místo 400VZ st. jun. 4:02,75, vítěz 200 PZ st. jun. 2:05,05, 2. místo 100M st. jun. 55,59, 2. místo 200VZ st. jun. 1:52,92, 2. místo 400PZ st. jun. 4:29,64, 3. místo 200VZ 1:52,82

Zábojník

vítěz 200P 2:17,31, 3. místo 100P 1:04,76

Maťátko

2. místo 100P 1:03,97, vítěz 100P st. jun. 1:03,58, 2. místo 50P st. jun. 29,18, 3. místo 50P 29,46

Vavřínová

3. místo 200PZ 2:19,61, 3. místo 400PZ 5:02,03

Osina

vítěz 200PZ 2:04,01, 3. místo 400PZ 4:30,80

Moser

2. místo 50VZ 23,17, vítěz 100VZ 49,73, 3. místo 50M 24,90

Neoralová

3. místo 1500VZ ml. jun. 18:03,47

Chrápavý

vítěz 100P 1:03,75

Benešová

2. místo 1500VZ 17:17,30, 3. místo 800VZ 9:06,83

Blažek

3. místo 100Z 58,21, 3. místo 50Z 26,65

Kratochvíl

2. místo 50M st. jun.

Kozubek

3. místo 1500VZ 15:57,44

Blažek, Tobiáš, Osina, Moser

vítězové 4x100PZ (Kometa Brno)

Tobiáš, Švéda, Krejčí, Moser

vítězové 4x100VZ (Kometa Brno)

Moser, Ingeduld, Švéda, Krejčí

vítězové 4x200VZ (Kometa Brno)

Janíčková, Moser, Krejčí

3. místo 4x100VZ mix (Kometa Brno)

 

SKOKY DO VODY

22. – 23. 6. HD Azorské ostrovy

4. místo Navrátil 362,45

 

STŘELBA KULE

20. – 23. 6. Rifle Trophy, Itálie/Bologna

VzPu 60 1. závod: 13. místo Brabcová K. 618,5

  1. závod: 14. místo Brabcová K. 618,8

VzPu 60 1. závod: 6. místo Přívratský 621,9, finále: 2. místo Přívratský 248,7

  1. závod: 1. místo Přívratský 626,5

SM a LM 60: 12. místo Brabcová K. 611,6

SM a LM 60: 1. místo Přívratský 625,7

SM a LM 3×40 1. závod: 11. místo Brabcová K. 1152

  1. závod: 18. místo Brabcová K. 1151

SM a LM 3×40 1. závod: 5. místo Přívratský 1166

  1. závod 16. místo Přívratský 1156

 

TENIS

17. 6. ITF 1 Berlín

Paulson – semifinále dvouhra, 1. kolo čtyřhra

17. 6. ITF 1 Berlín

Krumich – čtvrtfinále dvouhra, 2. kolo čtyřhra

17. 6. 60k Staré Splavy

Zarycká – 1. kolo dvouhra, čtyřhra

17. 6. ITF 3, Nizozemí/The Haqua

Siniakov – 1. kolo dvouhra

17. 6. 25k+H, Portugalsko/ Figuera Da Foz

Beránková – 2. kolo dvouhra, semifinále čtyřhra

17. 6. Challenger, Bratislava

Lehečka – 1. kolo dvouhra

 

VZPÍRÁNÍ

22. 6. MČR juniorů a juniorek do 22 let, Horní Suchá

Stránský Petr do 81 kg trh 128 kg – nadhoz 147 kg 2. místo

Štreichl Martin do  89 kg trh 118 kg – nadhoz 153 kg 1. místo

Kolář Josef  do 96kg trh 135 kg – nadhoz 172 kg 1. místo

Gorný Jakub do 102 kg 150 kg – nadhoz 180 kg 1. místo

Oračko Dominik + 109 kg trh 140 kg – nadhoz 170 kg 1. místo

 

Různé sporty LETNÍ – HOROLEZECTVÍ

22. – 23. 6. EP mládeže v lezení na obtížnost, Švýcarsko/Ostermundingen

3. místo Adamovská

 

Různé sporty LETNÍ – SKATEBOARD

22 . – 23. 6. ME Německo/Duisburg

11. místo Pek

 

Různé sporty LETNÍ – TRIATLON

22- – 23.6. SP Belgie/Antverpy

muži: 29. místo Linduška, 33. Volár

ženy: 22. místo Kuříková

 

sestavila: Marie Poláková

foto: ČOV