Atleti OLYMP Centra sportu MV zahájili sezónu akademickým mistrovstvím republiky

Atleti OLYMP Centra sportu MV zahájili sezónu akademickým mistrovstvím republiky

Na začátku ledna se nám začala rozjíždět atletická halová sezóna, která vyvrcholí první víkend v březnu v Bělehradě halovým mistrovství Evropy.

9.ledna se v Praze na Strahově uskutečnilo akademické mistrovství republiky a naši atleti byli vidět. Nejvíce však na sebe upoutal pozornost běžec Filip Sasínek, který hned v prvním startu sezóny na trati 800 metrů splnil limit pro halové mistrovství Evropy a zároveň získal titul akademického mistra republiky. Filip patří mezi největší české atletické talenty. Svůj talent potvrdil v loňském roce, kdy skončil na mistrovství Evropy pod otevřeným nebem v běhu na 1 500 metrů na 8.místě. Časem zaostal jen pár setin za limitem pro olympijské hry v Riu a také přidal cenné vítězství na Zlaté tretře taktéž v běhu na 1 500 metrů.

Dalším akademickým mistrem republiky se stal Zdeněk Stromšík v běhu na 60 metrů a jeden z našich vícebojařů Jan Doležal. Ten si ze Strahova odvezl do Stromovky titul v běhu na 60 metrů překážek. Na třetím místě doběhl další z vícebojařů Lukáš Marek.