Atleti mají rekordní medailovou sbírku z mistrovství republiky

blank

Atleti mají rekordní medailovou sbírku z mistrovství republiky

Sedm titulů, k tomu další medaile, spousta osobních rekordů. „To je asi historicky nejvíc, co jsme dokázali,“ hodnotí spokojeně Miroslav Záhořák, šéf atletů Olympu, víkendový domácí šampionát v Brně. Kompletní výsledky našich borců najdete v tradičním pondělním přehledu.

Můžeme začít hned přímo u vaší svěřenkyně Nikoly Bendové a dvou stříbrných medailí na 100 (11,41) i 200 (23,86) metrů.

Potěšila mě. Po dvou letech všelijakých nemocí a peripetií, letos maturovala, ta příprava nebyla ideální, nebyli jsme ani nikde na soustředění. Teď se to ale začalo hýbat dopředu, to mě moc příjemně překvapilo. Měla i štěstí na vítr, což je při jejích kilech důležité, a co ji zbrzdilo na mistrovství do 22 let. Pak už i tady na 200 měla 1,6 protivítr.

Další dáma Kristina Mäki získala jako jediná dokonce zlaté double na 800 (2:08:41) a 1500 (4:25,95) půl hodiny po sobě.

Líbila se mi. Běžela takticky, krásně se nachystala na závěr.

Koho dál jste až nečekal?

Potěšil mě i Marek Bárta, co hodil, kam se posunul (62,32), že už to je kromě výhry i výkon, který ho řadí mezi pořádné diskaře.

Několik závodníků se připravuje v Olymp CS MV, ale na vrcholných domácích akcích startuje v barvách mateřských oddílů. Jak to berete?

Že závodí jinde, to je mi jedno, nerozlišuju. Já je beru pořád za svoje, když jsou zaměstnanci centra a trénují je naši trenéři. Jonášová běžela a vyhrála 400 m překážek za Plzeň, Desenský byl ve vítězné hradecké štafetě 4×400 m a najdou se i další.

Naopak, zklamal vás někdo, kdo se nepřiblížil očekávání?

To snad ani ne. Smutný jsem byl, když jsem se dozvěděl, že Radek Juška závodí nějakou dobu s únavovou zlomeninou kotníku a teď dostane sádru. Nebo nemohl startovat Adam Helcelet, zase onemocněl, sebrala ho nějaká viróza, dostal antibiotika, On nám dělal vždycky velké body. Nezklamal mě nikdo.

Jak bude vypadat druhá část sezony z pohledu Olympu?

Nominace na mistrovství světa končí až 9. září a do té doby mají všichni šanci. Věřím ještě štafetě 4×100 m s Honzou Jirkou, mají v plánu tři velké starty a chybí jim kousek. I teď v Brně formu ukázali a snad by jim to mohlo vyjít na 38,50. Doufám, že do rankingu 24 nejlepších desetibojařů se dostanou Sýkora i Doležal, počítají se tam i loňské výsledky a je to dost nepřehledné. Věřím i Sasínkovi, že neřekl poslední slovo. Teď ho škrábalo v krku, ale před startem měl dobré tréninky, jenže mu to nevyšlo. V Barceloně zase přijeli pozdě, byla tam špatná doprava, pršelo, měl smůlu. Mäki i Mezulianiková se snad dostanou do závodu a dají na 1500 m loňské časy, v tréninku ukazují, že na to mají.

foto: Pavel Lebeda

blank

Nikola Bendová

blank

Marek Bárta

blank

Jan Jirka

blank

Kristina Mäki

blank

Radek Juška

blank

Viktor Šinágl

blank

Jan Sýkora

blank

Karolína Černá

blank

Kateřina Kodrová