Biatlon v novém seriálu Sestřičky… Koukalová hraje sebe samu, Šlesingr trénuje

V novém seriálu Sestřičky Modrý kód, jehož první díl uvidí diváci televize Prima už tuto sobotu ve 20.15, si zahraje i biatlonistka Gabriela Koukalová, bývalá členka Olymp CS MV. Pro českou biatlonovou královnu je to první větší herecká zkušenost. Role v seriálu ji navíc přivedla do míst, na která už chtěla zapomenout…

Zahrála si samu sebe v čase své aktivní biatlonové éry a setkala se s herečkou, jejíž seriálová postava je inspirovaná životním příběhem Koukalové. „Je to moje první větší herecká zkušenost, první s dialogy. A musím říct, že je to zajímavé řemeslo, díky kterému si člověk může vyzkoušet mnoho profesí. Já jsem byla zvyklá na monotematické činnosti, herectví je v mých očích proto hodně zajímavé. Kdyby přišla nějaká další nabídka, asi bych ji neodmítala,“ přiznala Gabriela Koukalová po prvním natáčecím dni.

Ten se odehrál v místech, které velmi dobře zná – v tréninkovém středisku biatlonistů v Jablonci nad Nisou. „Tady jsem zažila spoustu těžkých i hezkých chvil. Od dvou let jsem se tu učila lyžovat. Jen co jsem se naučila chodit, naši mě tu zkoumali, jestli jsem vhodný adept na lyžování. Před třemi lety jsem si řekla, že sem už v životě nevkročím. Je to poprvé, co jsem se sem dostala od konce kariéry,“ přiznala Koukalová v pořadu Showtime na Primě.

Životní příběh Gabriely Koukalové byl přitom inspirací tvůrcům Sestřiček pro vznik postavy Andy, mladé nadějné biatlonistky, jejíž představitelkou je patnáctiletá Amélie Pokorná, seriálová dcera Adély Gondíkové a Petra Vaňka, skutečná dcera herečky Lucie Zedníčkové a producenta Víta Pokorného.  . Talentovaná herečka kvůli roli podstoupila tvrdou přípravu na kolečkových lyžích pod vedením Michala Šlesingra, také našeho bývalého člena, který letos ukončil svoji veleúspěšnou závodnickou kariéru.

Setkání s předobrazem její seriálové postavy bylo pro půvabnou mladou herečku splněním snu. „Je to pro mě velká čest, ale i stres. Přece jenom tvářit se jako dokonalá biatlonistka, když tu skutečnou máte za zády, není jednoduché. Ale moc si vážím toho, že jsem se mohla s Gabrielou Koukalovou potkat, je skvělá, pomáhala mi,“ přiznává Amélie Pokorná, která hned v prvním díle předvede ukázkovou jízdu.

“Na roli jsem kývla okamžitě a až později jsem se dozvěděla, jaký sport budu dělat. Vyděsila jsem se, když jsem zjistila, že budu muset trénovat biatlon. Je to asi ten poslední sport, který bych mohla dělat, protože na běžkách jsem na lyžácích byla vždycky poslední” dodal s úsměvem. A jak si užila trénink s Michalem Šlesingrem? “Původně mi jeho jméno bylo sice povědomé, ale protože jsem biatlon do té doby moc nesledovala, netušila jsem, s jakou ikonou budu moct spolupracovat. Teď si toho vážím.” Dokonce si zasloužila i pochvalu. “Vážně?  Já mám pocit, že mi to pořád nejde.  Je to strašně těžké. Už dvakrát jsem se vysekala tak, že mám na nohou jizvy. První dny tréninku byly strašně náročné, trénovali jsme za každého počasí, v dešti, v zimě, ve vedru.”

Trénuje pořád i dál. “Nechci z toho vypadnout. Na sprinty mám sice dublérku, skutečnou reprezentantku Klárku, ale to neznamená, že se jenom vezu. Musím na tom umět jezdit a současně mluvit. Musela jsem se naučit příjezdy, dojezdy, sundávat malorážku. Kdybych na tom stála před kamerou podruhé v životě, nebyla bych toho schopná. Bylo by to poznat,” říká.

Možná ještě těžší byly pro ni milostné scény… “No…  Mám tam scénu, ve které se líbám s klukem v posteli a bavíme se o kondomech.  Větší trému jsem ale měla, když jsem točila první pusu v Krejzových. Byla to taková dětská pusa, ale bylo mi třináct a nikdy předtím jsem žádnému klukovi pusu nedala. Pamatuju si, že se mi extrémně potily ruce. Teď v Sestřičkách to bylo zvláštní, protože tam mám staršího kluka. Začínám se dostávat do věku, kdy si musím zvykat na milostné scény. Pokud chci hrát a točit, tohle k tomu patří. Důležité je srovnat si v hlavě, že to jenom hrajeme. Beru to v pohodě. Spíš mi vadí, jak na to kouká celý štáb. Situace, kdy se spousta lidí dívá na, jak se líbám s cizím klukem, byla divná a čekání na stopku dlouhé.”

Foto: FTV Prima