Biatlonista Krčmář se ukáže v kopačkách. Je to sparťan!

Biatlonista Krčmář se ukáže v kopačkách. Je to sparťan!

Stříbrný olympijský medailista z Pchjončchangu a také čerstvý mistr světa v letním biatlonu Michal Krčmář bude jednou z hvězd sobotních Prague Sport Games. Tentokrát se s ním počítá jako s oporou fotbalového týmu Olymp CS MV, který nastoupí proti mužstvu osobností Real Top Praha.

 

Ale jejich dres také oblékáte, že?

Ano, ale tady hraju za Olymp a moc se těším.

 

Loni jste na premiéře PSG ve Stromovce chyběl…

Nevyšlo mi to, vím, že tam byl Jarda Soukup, o to víc se teď chystám. Protože mám ještě dovolenou, můžu si užít celý den a nemusím do toho zakomponovávat trénink, což bývá vždycky složitější. Zahraju si fotbálek, popovídám se známými i novými lidmi a večer si dám koncert Monkey Bussines. V sezoně tolik kultury nestihnu.

 

Jak jste si užil krátký čas volna po delším tréninkovém kempu ve Švýcarsku?

Trošičku jsem cestoval, v pondělí jsem byl na Moravě, kde jsem navštívil fotbal Baníku se Spartou, pak jsem se zastavil na chatě v Jizerkách. Nasávám si domova, kterého si přes zimu vůbec neužiju.

 

Jaký jste fotbalista?

Vášnivej. Mám fotbal rád, nerad prohrávám. Když můžu, zahrát si jdu moc rád. Ale těch příležitostí není moc. Hrával jsem jako malý kluk doma ve Vrchlabí, teď jezdím občas s Real Top. Co se týká pozice, je mi to skoro jedno, v Realu jako jeden z mladších bývám útočníkem. Kam mě pošlou, tam jdu.

 

Komu fandíte?

Jsem fanouškem Sparty už odmala, tenhle zápas mi zrovna vyšel a věděl jsem, že tam bude parádní atmosféra. Baník hraje taky o čelo. Fotbal to byl napínavý, bojovný, měl náboj. Ačkoliv jsem sparťan, musím uznat, že ti fanoušci Baníku jsou asi nejlepší v republice. I když na Bohemce jsem ještě nebyl. Odmalička fandím taky Manchesteru United a pak Realu Madrid.

 

Nebojíte se zranění při fotbale, kontaktní hře a pro vás přece jen méně obvyklých pohybech?

Když si chodím zahrát za Real, tam to nehrozí, hraje se opravdu v přátelském duchu. Pokud to vypadá na nějaký vážnější souboj, na poslední chvíli vždycky někdo uhne. Horší to je u nás s biatlonisty, kde hrajeme docela často a bývá to i ostřejší. Ale to vychází spíš z nešikovnosti, jinak jsme taky opatrní. Myslím si, že když se člověk bojí, spíš se mu něco stane. Nekalkuluju takhle, a nechci být ani úplně jako v karanténě. Jen biatlon a nic jiného.

 

Jste nejlepší šutér v reprezentaci?

Možná, spolu s Adamem Václavíkem…

 

Letní příprava vám zatím docela vychází, získal jste letní světové zlato, zůstal zdravý…

Mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě nám vyšlo skvěle, ale neděláme z toho vědu. Chyběla tam nějaká konkurence, každý mohl být z tréninku v jiném rozpoložení. Ale je to příjemné povzbuzení, jdeme dál.

 

Jak se podařil zatím poslední třítýdenní blok v Lenzerheide, které se chystá stát dalším z pořadatelů světového poháru?

Ano, vím o tom. Prostředí je moc hezké, ale ještě je potřeba dobudovat zázemí. Mají našlápnuto a já jsem pro, aby se tam svěťák konal. Taková horská střediska, to je za odměnu tam jet a závodit.

 

V posledních testech českého mužstva jste se pak nevešel na stupně vítězů, co se stalo?

Testy mi dopadly dobře, jen mi nesedl kontrolní závod. Střelba i běh byly průměrné, ale nic zásadního, byl jsem kousínek za nejlepšími. Řekl jsem si: Jo, vidíš, nejseš na tom tak dobře, jak si myslíš. Jsem za to rád, že to přišlo právě teď, abych neusnul na vavřínech.