Biatlonistka Davidová drží druhé místo ve světovém poháru aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 2.-8. 12. 2019

Markéta Davidová zaznamenala nejlepší výsledky z českého týmu na úvodním světovém poháru biatlonistů v Östersundu, naopak Veronika Vítková pro celkovou únavu odstoupila ze závodů a bude doma dohánět tréninkové manko. Další světovou pětku zajela výborně Martina Sáblíková, ukázali se i další sportovci Olymp CS MV ve světových pohárech nebo Viktor Šinágl na evropském šampionátu v krosu. Přinášíme tradiční kompletní týdenní přehled výsledků.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 2.  – 8. 12. 2019 (49. týden)

ATLETIKA

8. 12. Mistrovství Evropy v přespolním běhu “U22”, Portugalsko/Lisabon

8 225 m: 27. místo Šinágl 25:31

 

PLAVÁNÍ

4. – 8. 12. Mistrovství Evropy 25 PL , Skotsko/Glasgow

400K: 24. místo Hlobeň 3:43,03

200K: 41. místo Hlobeň 1:47,48

200M: 29. místo Hlobeň 1:57,92

200Z: 26. místo Čejka 1:56,49

100Z: 36. místo Čejka 52,84

50Z: 36. místo Čejka 24,39

 

VOLEJBAL

4. 12. Pohár CEV, Slovinsko

Kamnik – Olymp 3:1 (-18, 23, 28, 18)

 7. 12. Extraliga ženy

Prostějov – Olymp  2:3 (-23, -21, 22, 23, -4), Olymp drží v tabulce páté místo

8. 12. Extraliga juniorky

Olymp – České Budějovice 3:0, 3:0, Olymp je druhý v tabulce skupiny A

 

BIATLON

30. 11. – 8. 12. První zastávka světového poháru Švédsko/Östersund

4. 12. muži – vytrvalostní závod 20 km: 17. Moravec, 29. Krčmář, 32. Štvrtecký, 40. Šlesingr , 76. Václavík

5. 12. ženy – vytrvalostní závod 15 km: 11. Davidová, 23. Kristejn Puskarčíková, 47. Charvátová, 82. Jislová, Vítková nedokončila

Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 2. Davidová 78, 18. Kristejn Puskarčíková 40,…

7. 12. muži – štafeta (4×7,5 km): 13. místo ČR (Šlesingr, Moravec, Štvrtecký, Krčmář)

8. 12. ženy – štafeta 4×6 km: 8. ČR (Jislová, Charvátová, Davidová, Kristejn Puskarčíková)

 

Různé sporty ZIMNÍ – ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ

  1. – 5. 12. Far East Cup Čína/ Wanlong

4. 12. slalom: 3. místo Dubovská

5. 12. slalom: 1. místo Dubovská

6. 12. obří slalom: 11. místo Dubovská

7. 12. obří slalom: 8. místo Dubovská

  1. – 3. 12. závody FIS Itálie/Val Gardena

 1. 12. sjezd: 16. místo Gašparíková

2. 12. superG: 12. místo Gašparíková

3. 12. superG: 10. místo Gašparíková

 

Různé sporty ZIMNÍ – BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ

7. – 8. 12. OPA Cup Slovinsko/Pokljuka

sprint 1,2 km: 19. místo Schützová

 

Různé sporty ZIMNÍ – BOBY

  1. – 6. 12. EP Německo/Altenberg

dvojbob: 5. 12.:  23. místo ČR, podíl Dobeš

6. 12.:  18. místo ČR, podíl Dobeš

 7. – 15. 12. SP USA/Lake Placid dvojbob: 7.-8.12., čtyřbob: 13.-15.12.

dvojbob: 7. 12. – 13. místo Dvořák, Nosek

8. 12. – 16. místo Dvořák, Suchý

 

Různé sporty ZIMNÍ – RYCHLOBRUSLENÍ

6. – 8. 12. Světový pohár na dlouhé dráze, Kazachstán/Nur-Sultan

1000 m: 38. místo Zdráhalová

5000 m: 2. místo Sáblíková, 12. Zdráhalová

500 m (B):  10. místo Zdráhalová

1500 m (B): 1. místo Sáblíková

1500 m (A): 11. místo Zdráhalová

 

Různé sporty ZIMNÍ – SKELETON

7. 12. SP USA/Lake Placid

7. místo Fernstädtová

 

Sestavila: Marie Poláková

foto: Petr Slavík, Český biatlon