Biatlonový šampionát nadchnul i bez českých medailí

blank

Biatlonový šampionát nadchnul i bez českých medailí

Dvoutýdenní každodenní boj s klimatickými podmínkami, každodenní třicetitisícové návštěvy, fantastická atmosféra v hledišti a dvě skvělé emotivní představení při štafetách. To se vybaví každému tuzemskému fanouškovi biatlonu, když se řekne MS v Novém Městě na Moravě 2024, za kterým se v neděli večer zatáhla opona.

Je třeba uznat, že Česko připravilo světovému biatlonu skvělou podívanou přímo na místě i u televizních obrazovek. Neuvěřitelné výkony norských biatlonistů a francouzských biatlonistek daly šampionátu zase jiný rozměr a ukázaly, kam se dnes tento sport posouvá.

Češi tentokrát na medaili nedosáhli, ale diváci si přesto jejich výkony užili. Především dvě štafety v předposlední den eventu dostaly domácí diváky do varu, boje na čelních pozicích během úvodních úseků připomněly nejslavnější éru v minulém desetiletí.

I bez medailí ale bojoval celý český tým statečně, byť po některých závodech byli závodníci zklamáni. Deváté místo Markéty Davidové ve stíhačce, desáté místo Jessiky Jislové, desáté místo Tomáše Mikysky ve vytrvalostním závodu i dvě sedmá místa štafet jsou ale příslibem jak pro zbytek sezóny, tak pro ty následující.

„Děkuji pořadatelům za skvěle zvládnutý šampionát, o čemž jsem se přesvědčil osobně na místě. A všem českým závodníkům, kteří do posledního patří do rodiny resortního centra Olymp, děkuji za bojovnost a nadšení, které do závodů vložili,“ zhodnotil českou stopu Michal Volf, ředitel Olymp CS MV.

FOTO: OLYMP CSMV – Pavel Lebeda (sport-pics.cz)