Bobista Dominik Dvořák ukončil ze zdravotních důvodů kariéru

V jednatřiceti letech ukončil vynuceně ze zdravotních důvodů kariéru bobista Dominik Dvořák. Trojnásobný olympijský účastník to oznámil na dnešní tiskové konferenci.

Třikrát absolvoval závody v olympijském korytu, posbíral nespočet umístění v TOP 10 ve Světovém poháru, má šesté místo z mistrovství světa. Další střípky do své bohaté kariéry však někdejší atlet člen řady bobových posádek již nepřidá. Za vším stojí loňská operace kolene, po které se sice Dvořák ještě letos pustil do závodění, ale další potíže mu ukázaly, že pokračovat již nemůže.

„Během letní přípravy koleno fungovalo, ale po prvních závodech Světového poháru v Altenbergu jsem usoudil, že už pokračovat nemohu, pokud si nechci koleno zničit definitivně. Je správný čas přenechat místo mladším a skončit,“ uvedl Dvořák, který nejraději vzpomíná právě na šesté místo z MS v Altenbergu v roce 2020. „Navíc tam tehdy byla spousta českých fanoušků, to jsou pěkné vzpomínky.“

Z bobové party se mu nechce. „Ostatní kluci skoro brečeli, nechtěli abych končil. Celý náš sport roste, výkony se posouvají. Rád bych zůstal jako trenér,“ vyslovil osobní přání muž, který hájil během své kariéry barvy Olympu.