Bobisti na start! Trenažer ve Stromovce hostí mezinárodní šampionát

Bobisti na start! Trenažer ve Stromovce hostí mezinárodní šampionát

Jak slíbili, tak (zase) učinili. Po zhruba šestitýdenním provozu přivítá nový bobový trenažer v areálu Olympu v pražské Stromovce předem ohlašované Otevřené mezinárodní mistrovství ČR v letním roztlačování. Přijďte se podívat naživo na naše borce! Už tuto sobotu 5. září.

 

Po úterní generálce hlásí český i jeho nová základna tým: Jsme připraveni! „Naši kluci sem chodí trénovat pravidelně, dvakrát týdně áčko, dvakrát mladý. V úterý jsme otestovaly průměrné časy na posádku, vyzkoušeli fotobuňky a v pátek se chystáme na poslední trénink pro všechny účastníky,“ těší se Martin Bohman, šéf českých bobistů a bývalý reprezentant.

V sobotních závodech, které na svých webových stránkách poctivě promuje i světová federace, se představí okolo padesáti závodníků. Kromě pěti českých týmů v čele s elitní čtyřkou pilota Dominika Dvořáka také Francouzi Němci, Poláci, Švédové a Slováci. „Postavíme nejsilnější sestavy, nemáme čas něco zkoušet,“ dodává Bohman.

V týdnu ochutnala poprvé trenažer i naše skeletonistka Anna Fernstädt. „Teprve jsem si ji vyzkoušela, ale je to dobrý. Pomůže mi, že je to s rozběhem a v pozici z kopce,“ řekla.

Pojedou se tu skeleton, monoboby, dvojboby i čtyřboby. Závodníci ze světa ocenili na startu předolympijské sezony možnost konfrontace na špičkové úrovni, tréninku i oživení „normálního“ provozu cestování a závodů. Ve Stromovce najdou veškerý potřebný komfort, povětšinou v areálu Olympu CSMV i bydlí.

A co čeká diváky? „Bude k dispozici parkoviště u atletické haly. Závody jsou volně přístupné bez omezení. Jen závodníci mají povinný určitý bezpečnostní režim s dezinfekcemi,“ vzkazují pořadatelé. Oficiální tréninky proběhnou ještě v sobotu v 9 (skeleton) a 9.40 (boby). Závody se jedou na dvě jízdy v pořadí: 10.30 skeleton. 11.30 monoboby, 12.30 dvojboby, 13.30 čtyřboby. Ve 14.30 pak proběhne slavnostní vyhlášení výsledků.

Foto: Pavel Lebeda/SportPics