Brno přivítalo tři střelecké olympijské vítěze v trapu

O víkendu 13.-14. 5. 2017 se na brokové střelnici v Brně – Králově Poli uskutečnil 28. ročník Memoriálu Miloslava Bednaříka na trapu a 6. ročník Memoriálu Bronislava Bechyňského na skeetu. Závod se koná jako vzpomínka na vynikající střelce, jejihž kariéru ukončila tragická událost.

Toto sportovní klání má pevné místo v kalendáři evropských střelců. Letošního ročníku se zůčastnilo 213 sportovců z 19 zemí. Ozdobou byla účast tří vítězů z Olympijských her v Pekingu, Londýně a Riu. Všichni tito střelci potvrdili svou výkonnost a sešli se v šestičlenném finále na trapu.

Zvítězil šampion z Pekingu David Kostelecký před vítězem z Ria Josipem Glasnovičem z Chorvatska a třetí byl vynikající střelec z pořádající brněnské Komety Jiří Lipták. Toto finále bylo skutečným vyvrcholením dvoudenního klání v krásném areálu brokové střelnice, která byla velmi dobře připravena a snesla nápor velkého počtu střelců i diváků. Závod byl důstojně zakončen vyhlášením výsledků ve všech kategoriích. Myslím, že na příštím ročníku se můžeme těšit na ještě hojnější účast.