Bronz s hodnotou zlata. Český zápasník Artur Omarov vybojoval v nadupaném egyptském turnaji cennou medaili!

Bronz s hodnotou zlata. Český zápasník Artur Omarov vybojoval v nadupaném egyptském turnaji cennou medaili!

V bájné Alexandrii, v jednom z nejdůležitějších egyptských přístavů na břehu Středozemního moře dokázal zápasník OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra Artur Omarov v hmotnostní kategorii do 97 kilogramů na velmi kvalitně obsazeném turnaji Ranking Series dosáhnout na pódiové umístění! Domů si tak odveze blýskavou památku!

Hned v prvním kole Řecko-římského zápasu narazil 34letý zápasník původem z Dagestánu na bronzového medailistu z loňského MS do dvaceti let Kyrgyze Nurmanbeta Raimalu Uulu. Artur potvrdil roli zkušenějšího matadora a po správně takticky vedeném utkání zvítězil 4:0.

Zdroj: Instagram.com/artur__omarov

Ve druhém kole se český reprezentant dostal pod tlak tureckého mistra světa z roku 2018 Mehmeta Basara. Byl navíc napomínán pro pasivitu a musel tak čelit útoku soupeře v pozici v pokleku. Artur se skvěle bránil, a nakonec zvítězil s přispěním pro soupeře nepříjemné náhody. Turek Basar si totiž při jednom z útoků vykloubil prst a nemohl tak pokračovat.

Ve čtvrtfinále čekal následně zápasník z Kazachstánu Yerulan Iskakov. V tomto střetnutí dvou zkušených, téměř 35letých borců nenechal Artur nic náhodě a přesvědčivě zvítězil 7:0.

Zdroj: Instagram.com/artur__omarov

V semifinále čekal na českého bijce bronzový medailista z olympijských her v Tokiu a mistr světa z téhož roku Íránec Mohammadhadi Abdollah Saravi. Papírové předpoklady se bohužel potvrdily a po tvrdém boji se z vítězství 5:2 radoval íránský borec.

V závěrečném boji o bronzovou medaili změřil Artur síly s Gruzíncem Giorgiem Meliou. O výsledku rozhodl hned v úvodu první boj v pokleku, kde měl náš reprezentant výhodu horní pozice. V té se během několika, na sebe rychle navazujících akcí dostal Artur do vedení 6:3, které do konce utkání ještě dokázal navýšit na konečných 9:4.

Bronzová medaile z takto kvalitně obsazeného turnaje je nejen pro Artura, ale i pro celý český zápas velkým úspěchem. Gratulujeme!