Budíček! Závodil jachtař Teplý, veslařky a málem i desetibojař Helcelet

Budíček! Závodil jachtař Teplý, veslařky a málem i desetibojař Helcelet

Sportovní soutěže se pomalu probouzejí, tu zostra, tu pomaleji s ohledem na dobíhající omezení. I našim sportovcům závodní adrenalin scházel.

To jachtaři už jedou bohatý program, který teď ozdobil také Ondřej Teplý. Na břehu většinu času déšť, ale na vodě vítr a občas i sluníčko. Takový byl závod Českého poháru na Rozkoši. Ondřej Teplý zvítězil ve všech rozjížďkách, které se odjely – tři v sobotu ve slabším větru a tři v neděli v silnějším. Na první pohled suverénní vítězství ale nebylo tak jednoduché.

„V některých rozjížďkách jsem musel bojovat do samotného závěru. Vítr se točil a často se rozhodovalo až v poslední chvíli,“ komentoval průběh závodu. „Jsem rád, že můžu trénovat a teď už i závodit alespoň u nás doma, někteří moji zahraniční soupeři tu možnost stále nemají. Závod jsem si na Rozkoši užil. Žádné konkrétní plány na další přípravu zatím nemám, ale vypadá to pravděpodobně na Chorvatsko, konkrétně Split,“ dodal.

Veslařky se představily na distančním závodě ve skifu o Cenu J. Ondráka na Vltavě v Praze, kde je čekala šestikilometrová trať. Radka Novotníková skončila druhá jen o 9,8 vteřiny za vítěznou Lenkou Antošovou. Kristýna Neuhortová dojela čtvrtá, se ztrátou 42,9 vteřiny, Markéta Nedělová byla 8. (-1:27,2) a Tereza Cihelková 18. (-3:22,7).

Kristýna Neuhorotová

 

Náš atlet Adam Sebastian Helcelet se představil na veřejných závodech v Plzni v hodu oštěpem. Dorazil do Plzně s celou rodinou, ale do sektoru se nakonec nepostavil. “Nenastoupil jsem proto, že jsem při rozcvičení začal trochu cítit tříslo a nechtěl jsem riskovat hned první závod nějaké zranění,” vysvětlil desetibojař. Ze čtyř účastníků vyhrál duklák Petr Frydrych výkonem 79,27 metru.