Bývalá světová jednička, současná osmá hráčka žebříčku WTA či nadějná Američanka. Kdepak. Linda Nosková kosí na generálce před Australian Open jednu favoritku za druhou!

Bývalá světová jednička, současná osmá hráčka žebříčku WTA či nadějná Američanka. Kdepak. Linda Nosková kosí na generálce před Australian Open jednu favoritku za druhou!

Prý pohádka. Komentátoři Ženské tenisové asociace WTA nazvali trnitou cestu teprve 18leté Lindy Noskové tenisovým turnajem v australském Adelaide pohádkou. Kdo ale sledoval tu strhující, tříhodinovou bitvu české hráčky s dvojnásobnou grandslamovou šampionkou Victorii Azarenkovou, jistě potvrdí, že to mělo k příběhům na dobrou noc tedy hodně daleko. Spíše šlo o nervy drásající drama, které ale dokázala Olympačka Nosková neuvěřitelně dotáhnout do šťastného konce a na prestižním mítinku si už zítra zahraje semifinále!

181 minut, 22 es, 2 tiebreaky a 3 mečboly. Komu tento dechberoucí zápas nezvedl tepovou frekvenci, toho neskolí už vůbec nic. Přitom Linda Nosková měla senzační vítězství nadosah už za stavu 6:5 ve druhé sadě, ale Azarenková si vynutila tiebreak a tam ukázala svou sílu a zkušenost.

Nevadí. Přichází třetí set a drama nekončí. Naopak! Nabírá na obrátkách. Šanci ukončit zápas má nyní běloruská favoritka, ale to Nosková nepřipouští! Znovu se tak jde do prodloužení, kde se vedení každou chvíli přelévá ze strany na stranu. Najednou mečbol pro mladičkou Noskovou. Ta jej ale nepromění. Za stavu 7:6 však dostává druhou šanci a najednou to tam padne! Euforie a vyčerpání. Bookmakeři si rvou vlasy. 18letá Linda Nosková z České republiky poráží o bezmála 80 míst výše nasazenou Bělorusku a otevírá se jí tak brána do semifinále. Neuvěřitelné!

“Rozhodně jsem nečekala, že si tu zahraju semifinále po vítězstvích nad Kasatkinovou nebo Azarenkovou. Přijela jsem sem na kvalifikaci. Vůbec nevím, co tu dělám.” Neskrývala překvapení Nosková, pro kterou půjde o teprve druhé semifinále v hlavní soutěži na okruhu WTA.

Děkujeme, Lindo, za fantastický sportovní zážitek a držíme všechny palce, co máme!

Další na mušce bude v sobotu dopoledne světová dvojka z Tuniska Ons Jabeurová.