Čeští biatlonisté ve vedení na Mistrovství světa?! To není sen! Fantastická mužská štafeta však nakonec bere čtvrté místo.

Čeští biatlonisté ve vedení na Mistrovství světa?! To není sen! Fantastická mužská štafeta však nakonec bere čtvrté místo.

Kolikrát si čeští diváci jak přímo v německém Oberhofu, tak i u televizních obrazovek museli protřít oči, to snad nelze ani spočítat. Česká vlaječka se díky dechberoucím výkonům biatlonistů OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra pyšnila v mužské štafetě na mistrovství světa na průběžném prvním místě. Srdíčka národních fanoušků plesala a v nehostinných povětrnostních podmínkách je konečné čtvrté místo fenomenální úspěch! Bravo, chlapi!

Start a první úsek byl v rukou muže, kterého v českém biatlonovém prostředí snad netřeba sáhodlouze představovat. Michal Krčmář si se sedmi a půl kilometrovým úvodem poradil takzvaně na pána. Jako po žebříku stoupal pořadím, a i díky pouze jedinému dobíjení předával na druhé pozici s těsným kontaktem na vedoucí Francouze.

zdroj: intagram.com/cesky.biatlon.official

Pomyslný štafetový kolík si tedy převzal Tomáš Mikyska, který v Německu ukazuje, že formu naladil naprosto perfektně. Kdo totiž během jeho střelby v leže zrovna mrkl, nemusel třiadvacetiletého závodníka ani stihnout. Nejen že ji zvládl vůbec nejrychleji, ale také bez zaváhání. Náskok neuvěřitelných devíti vteřin na Francouze Fabiena Clauda působil až snově. Pak přišel ale soupeř, kterého se obávali úplně všichni. Vítr.

zdroj: intagram.com/cesky.biatlon.official

Mikyska ještě zvládl odstřílet. I když s obtížemi. Další závodníky ve startovním poli, a hlavně další parťáky z české štafety čekala bláznivá loterie se silným větrem. Jakubu Štvrteckému nicméně předával Mikyska na prvním místě!

Po boku kanonýra z Francie Emiliena Jacquelina zvládl rodák ze Vsetína odstřílet bez chyby. Několikavteřinový náskok mezi ležkou a stojkou si Francouz smazal trestným kolem a Štvrtecký pak jako by ani neměl ke čtyřnásobnému mistrovi světa kapku respektu a doslova ho na trati přejel. Opět tam byla. Česká vlaječka na prvním místě!

zdroj: intagram.com/cesky.biatlon.official

Na předávce už stepoval Jonáš Mareček. Dnešní finišman českého týmu. První kilometry ale ihned naznačily, že Francie si dnes půjde pro zlato a střelba byla pro Marečka náročná. Celkem musel dvaadvacetiletý český reprezentant po sérii chyb obkroužit dvě trestná kola, během nichž se před něj dostali medailisté letošního MS – Nor Johannes Bö a Švéd Samuelsson.

zdroj: intagram.com/cesky.biatlon.official

Druhá střelba už však byla jako po másle. Bude z toho čtvrté místo. Na medaili to dnes neklapne. Německý rychlík už Marečka neohrozí. Dvě minuty stáhnout prostě nemůže, a tak česká mužská štafeta končí na německém mistrovství světa v Oberhofu na skvělém čtvrtém místě. Obrovský úspěch! Gratulujeme, pánové! A nebojte, cinkne to příště.