Čeští biatlonisté zahájili světový šampionát sedmičkou. Bude šťastná?

Čeští biatlonisté zahájili světový šampionát sedmičkou. Bude šťastná?

Vrcholná akce biatlonového roku, světový šampionát, se rozjel v tyrolském Hochfilzenu velmi vzrušeně. „Biatlon prohrává boj s dopingem, bohužel,“ napsal svazový server biatlon.cz. Česká smíšená štafeta dojela sedmá. Nabízíme vám obrazovou galerii Petra Slavíka.

 

Jednu malou bitvu svedla česká jednička Gabriela Koukalová ještě před zahájením, když si sjela domů do Jablonce k doktorovi nechat ošetřit zanícenou třísku v ruce. V Hochfilzenu pak proběhl kongres mezinárodní federace IBU, který odebral mistrovství světa 2021 ruské Tjumeni za všeobecnou ruskou podporu dopingu.

Což “velký medvěd” samozřejmě nepřijal a začal bručet. Ruští závodníci dokonce ani nepodali ruce Francouzi Fourcadovi na medailovém ceremoniálu, neboť on je spolu s českým závodníkem Šlesigrem nejaktivnějším hlasem protidopingové vlny. A ještě tu ruská kriminálka vyšetřuje kazašské borce, podezřelé z dopingu…

A jak se jela štafeta 2×6 a 2×7,5 km? Eva Puskarčíková na prvním úseku hodně kazila, jela dvě trestná kola a předávala až jedenadvacátá. Gabriela Koukalová a Ondřej Moravec se dotáhli dopředu nejlepším, resp. druhým časem běhu, Michal Krčmář pak měl dokonce na dohled medaili. Nakonec skončil sedmý. „Mrzí mě, že jsem nedokázal týmu pomoct,“ smutnil. Vyhráli Němci před Francouzi a Rusy.

Podívejte se na obrázky z posledních příprav a úvodního závodu: