Čeští plavci posouvali v Austrálii národní maxima!

Čeští plavci posouvali v Austrálii národní maxima!

Hned šest nových českých rekordů padlo na plaveckém světovém šampionátu v australském Melbourne. O to radostnější zpráva je, že o jeden z nich se postaral i člen OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra Matěj Zábojník, který se zároveň blýskl nejlepším mužským výsledkem!

Desetičlenná reprezentační výprava musela na měření sil se světovou špičkou cestovat doslova přes celou zeměkouli. Místo konání světového šampionátu na krátkém bazénu bylo totiž až v australském Melbourne, ale nutno říci, že českým plavcům se u protinožců náramně dařilo. Hranice českých rekordů tam vylepšilo hned pět z nich.

Simona Kubová 50 m znakem časem 26,17,

Barbora Seemanová 200 m volným způsobem časem 1:52,66,

Jan Šefl 100 m motýlkem časem 50,44,

Tomáš Franta se nežinýroval vůbec a připsal si rekordy rovnou dva. Na 50 m znakem časem 23,26 a na dvojnásobné distanci 50,39,

hranice českých časů posunul i člen OLYMP SC MV Matěj Zábojník. Ten si s dvou set metrovou porcí poradil plaveckým způsobem prsa v čase 2:04,57, což celkově stačilo na 9. místo. Tedy na nejlepší české mužské umístění mezi jednotlivci!

„Ze svého 9. místa mám určitě radost, byť mě trochu mrzí ten těsný nepostup do finále. Ale byl to překonaný osobní, a hlavně i český rekord, což je určitě skvělé! Že je to nejlepší český mužský výsledek je k tomu moc příjemný bonus. Věřím, že třeba na příštím MS už to finále vyjde!“ Dodává odhodlaně 22letý plavec.

blank

Zasáhl navíc také do štafety na 4×100 m polohově, kde společně s Tomášem Frantou, Janem Šeflem a Danielem Gracíkem, také členem OLYMP CS MV a juniorským mistrem Evropy, zaplavali skvělé 8. místo.

„Se štafetou se nám podařilo postoupit do finále, což je pro Česko velký úspěch, protože jsme ukázali, že jsme konkurenceschopní. Byl tam super týmový duch a s kluky jsme z toho úspěchu měli radost.“ Hodnotí týmovou práci sportovec Zlínského kraje loňského roku.

V barvách OLYMP CS MV se do TOP15 probojoval i Jakub Bursa v disciplíně 400 m polohový závod. V nejvšestranějším klání obsadil fantastické 14. místo na světě časem 4:10,28.