Čtyři zlata zůstala v domácí atletické hale

Čtyři zlata zůstala v domácí atletické hale

Čtyři tituly a celkem sedm medailí (i když dva, resp. tři získali naši členové pro své mateřské kluby) vybojovali atleti Olymp CSMV na svém domácím mistrovství republiky v hale Otakara Jandery ve Stromovce. Nabízíme vám jejich přehled a fotogalerii.

 

 

Petr Svoboda chtěl na 60 metrů překážek zaútočit nejmíň na své letošní maximum. A tak ho hned v rozběhu vyrovnal, 7,57! Ve finále ho ještě vylepšil na 7,55, přesto spokojený nebyl. „Nevyšel mi start a ani technicky to nebyl dobrý běh,“ říkal. „Cítím hodně rezerv, ale důležité to bude v Bělehradě,“ neztrácí optimismus.

Diana Mezuliániková měla už před startem šampionátu splněné limity na tři bělehradské tratě. Pro vítězství na 1 500 metrů si doběhla v klidu neúprosným útokem dvě kola před cílem časem 4:26,41. „Přesně jak jsem si představovala. Chtěla jsem si vyzkoušet dlouhý finiš, protože takovým stylem se může běžet rozběh na Evropě,“ povídala svěřenkyně trenéra Jaromíra Odvárky.

Filip Sasínek v barvách Hodonína ovládl 3000 metrů. Dlouho se držel vpředu s Kučerou a v závěru vyrazil za osobákem 8:13,22. „Moc trojku neběhám, ale potvrdil jsem si, že na tom jsem dobře. Mám na to běžet kolem osmi minut,“ dodal a neskrýval ambice na evropské finále. Loni získal titul na 1500 m.

Michal Desenský v černém triku Hradce Králové v sobotním rozběhu za 47,98 zaostal tři setiny za svým soupeřem o místo v bělehradské štafetě Müllerem. V neděli pak šel ale neohroženě za svým cílem a předvedl jeden ze svých nejlepších taktických výkonů. Při seběhu do druhého kola šel drsně do čela a pak už nepustil žádného ze soupeřů, aby mu čelil. Parádní obhajoba!

Adam Sebastian Helcelet už má titul ze sedmiboje a tady jistil stříbrem Petra Svobodu nad překážkami za 7,84 (a ještě si dal dálku a kouli). Další druhé místo přidal na 200 m nejlepším letošním výkonem 20,99 Jan Jirka. A bronz koulař Jan Marcell (18,85), tady jako člen Univerzity Brno.

Bilanci oproti očekávání nerozšířila Lenka Masná na 800 m, protože se staženým lýtkem a podezřením na natržení svalu (jako vítězka rozběhu A dala 2:12,76) zamířila místo nedělního finále do nemocnice. Naštěstí se obavy nepotvrdily, takže po odpočinku si jistě ztracenou šanci vynahradí v Bělehradě.

Ze členů atletického PSK Olymp Praha zaslouží ocenění Albert Holibka (2. na 400 m za 48,24 vteřiny), Nikola Strachová (2. výškařka za 183 cm) a Dominika Horniaková (2. trojskokanka za 12,51 m). Nebo i statečná matka “amatérka” Daniela Havránková na 3000 m (na snímku).

Kompletní výsledky najdete zde: http://online.atletika.cz/vysledky/27890

Do rekordní 27členné nominace pro víkendové mistrovství Evropy v Bělehradu se dostalo 8 členů Olymp CSMV: Tesař, Sasínek, Svoboda, Helcelet, Sýkora, Desenský, Masná a Mezuliáníková (tři disciplíny 800, 1500 i 3000 m!).