Cyklista Bárta vyhrál etapový závod ve Francii aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 15.-22. 4.

Nejzkušenější muž cyklistické sestavy Elkov/Author si napsal na sociální síť jen krátce: Je to tam. Šestinásobný účastník podniků Grand Tours, nyní 34letý Jan Bárta, vyhrál pětietapový závod Tour du Loir et Cher E Provost a ještě díky druhému místu ve třetí etapě získal celkem 43 bodů do žebříčku UCI. Radost násobí i vítězství v týmové soutěži. Za ním zůstali například Krul z Nizozemska či Polák Paterski. Přinášíme tradiční týdenní sumář výsledků našich sportovců.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 15. – 22. 4. 2019

 

BOX

17. – 21. 4. MT Gruzie/Tbilisi

váha 64 kg: 3. místo Novák P.

 

CYKLISTIKA

17. – 21. 4. Tour du Loir at Cher, SP UCI kat. 2.2, Francie/Blois

celkově: 1. Bárta, 16. Schlegel, 18. Kaňkovský, 28. Neuman, 84. Sisr, 87. Otruba

týmová soutěž: 1. místo

 

MOTORISMUS – PLOCHÁ DRÁHA

16. 4. Mistrovství ČR jednotlivců – finále 1, Praha

vítěz Milík, 2. Holub, 3. Kvěch, 4. Smetana, 5. Krčmář, 6. Franc, 9. Štichauer, 10. Chlupáč, 12. Kůs, 14. Hájek, 16. Klíma, 17. Mikel

 

STŘELBA BROKY

6. – 16. 4. Světový pohár Al Ain, SAE

trap: 35. místo Lipták 120

skeet: 59. místo Tomeček 118

19. -21. 4. KZR – 1. kolo ČP Plzeň

skeet  muži: 1. Bednář 112+52, 2. Zámečník 120+51, 3. Herberger 114+41

skeet junioři: 1. Korčák 112+50, 2. Klika 111+49

skeet ženy: 1. Šindelářová 108+52, 2. Šumová 113+46

sket juniorky: 1. Zaoralová 101+45

trap muži: 1. Borkovec 116+45, 3. Štěpán 112+30

trap junioři: 2. Wallik 109+40

trap ženy: 2. Hrdličková 100+32

 

TENIS

15. 4. Futures 15k, Turecko/Antalya

Macháč – semifinále dvouhra, čtvrtfinále čtyřhra

Forejtek – 2. kolo dvouhra, čtvrtfinále čtyřhra

15. 4. ITF 3, Turecko/Istanbul

Siniakov – 2. kolo dvouhra, čtvrtfinále čtyřhra

15. 4. WTA, Německo/ Stuttgart

Zarycká – prohra v kvalifikaci

 

STOLNÍ TENIS

22. – 28. 4. MS jednotlivců, Maďarsko/Budapešť

Kvalifikace: Muži: Dvouhra: Skupina 62: Polanský – Gunduz (Tur.) 4:2 (5, -8, 6, -6, 8, 6). Skupina 72: Reitšpies – Alto (Arg.) 4:1 (-7, 9, 8, 12, 8). První kolo: Polanský – Leong (Mal.) 4:0 (9, 4, 7, 8), An Či Song (KLDR) – Reitšpies 4:1 (-7, 5, 4, 2, 4)

Čtyřhra: 2. kolo: Polanský, Širuček (ČR) – Chua, Pang (Sing.) 3:0 (9, 7, 7), Jančařík, Reitšpies (ČR) – Pryščepa, Žmuděnko (Ukr.) 3:0 (8, 7, 3)

Ženy: Dvouhra: Skupina 13: Adámková – Chungová (Trin.) 4:1 (7, -7, 7, 8, 8).

Čtyřhra: 1. kolo: Adámková, Kučerová (ČR) – Houngueová, Kamenanová (Pobř. sl.) 3:0 (1, 1, 8).

Hlavní soutěž: Muži: Čtyřhra: 1. kolo: Falck, Karlsson (Švéd.) – Jančařík, Reitšpies 4:0 (4, 2, 6, 8). Ma Lung, Wang Čchu-čchin (Čína) – Polanský, Širuček 4:1 (-8, 13, 9, 3, 4)

Ženy: Čtyřhra: 1. kolo: Takahashiová, Todorovičová (Braz./Srb.) – Balážová, Matelová (SR/ČR)

4:3 (5, 9, -9, 3, -11, -6, 7), Sun Jing-ša, Wang Man-jü (Čína) – Adámková, Kučerová 4:0 (4, 5, 6, 4)

Smíšená čtyřhra: 1. kolo: Polanský, Matelová (ČR) – Hu, Tapperová (Austr.) 4:3 (-8, 9, 7, -10, 7, -9, 6). 2. kolo: Sü Sin, Liou Š’-wen (Čína) – Polanský, Matelová 4:0 (8, 5, 6, 10)

 

VOLEJBAL

18. – 24. 4. Play–off ligy

18. 4. Liberec – PVK Olymp 3:1 (21, -19, 23, 13)

21. 4. PVK Olymp – Liberec 1:3 (-22, 23, -20, -23)

PVK Olymp celkově 4. místo.

 

Různé sporty LETNÍ – JACHTING

14. – 21. 4. Světový pohár Itálie/Janov

třída Laser Standard: 20. Teplý V., 79. Halouzka (111 lodí)

 

sestavila: Marie Poláková