Cyklista Hačecký má hattrick v kritériu For bikes

Cyklista Hačecký má hattrick v kritériu For bikes

Vojtěch Hačecký z celku Elkov/Author potřetí v řadě zvítězil v závodě Author kriterium v rámci 9. ročníku veletrhu For bikes. Na stupně vítězů ho doprovodili druhý Václav Sirůček a třetí Jaroslav Kulhavý.

Startovní pole svou účastí ozdobil i biker Jaroslav Kulhavý, který přijel do Prahy roztočit unavené nohy z nedávného etapového závodu v Jižní Africe. V závodě na 40 okruhů v areálu PVA Expo Letňany ale nebyl olympijský vítěz jen pro ozdobu. Od začátku se pohyboval na čele pelotonu a nasadil ostré tempo, čímž startovní pole brzy roztrhal.

Jedenatřicetiletý Vojtěch Hačecký byl rovněž od startovního výstřelu velmi aktivní,  dokázal vyhrát i jedno z prémiových kol a v polovině závodu si vybudoval i slušný náskok, ale ten byl i díky Kulhavému, zlikvidován  O svém triumfu rozhodl až tři kola před závěrem, kdy vypálil z vedoucí skupiny a svůj náskok si přivezl až do cíle.

“Byl jsem dost v šoku z toho, jaký Jarda Kulhavý nasadil od začátku tempo. Jelo se hodně rychle a nám nezbývalo, než to akceptovat a přidat se. Já jsem vyrostl kousek od výstaviště, takže je to pro mě skoro povinnost tady zvítězit. Jsem rád, že se mi podařilo vyhrát po třetí za sebou,” okomentoval závod už trojnásobný vítěz Hačecký.

“Byl jsem se rozjet po těžkém závodě, potřebuju zase trochu chytit rychlejší rytmus. Chtěl jsem jet vepředu, bál jsem se, aby to někde nelehlo a já se nepřimotal do nějakýho pádu, naštěstí se to obešlo bez kolize, byli tady zkušení kluci. Můj start splnil účel,” oznámil v cíli dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý.

Foto: Jan Brychta