Cyklista Kaňkovský vyhrál Visegrad 4 Grand Prix v Polsku aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 22.-28. 4.

Alois Kaňkovský vyhrál ve spurtu, jak jinak, Visegrad 4 Grand Prix, závod kategorie 1.2 UCI v polské Sobótce a díky tomu si zapsal 40 bodů do žebříčku UCI. Porazil kvarteto Poláků v čele s Paterskim a Franczakem. Je to jeho druhé letošní – bodově stejně ceněné vítězství, hned v prvním startu vyhrál Umag Trophy v Chorvatsku. Z dalších našich sportovců se blýskl v Itálii osobním rekordem desetibojař Jan Doležal – 8117 bodů, vyhrál v Laně, kde to předtím dokázali Robert Změlík a Jiří Ryba…  “Nečekal jsem osobní rekord, překvapilo mě to. A jsem hrozně rád hlavně za první vrh za 15 metrů. Teď se těším na Götzis (25. a 26. května), kde se pokusím splnit účastnický limit 8200 bodů pro mistrovství světa v Dauhá,” citoval Doležala web světové federace IAAF. Václav Milík postoupil z kvalifikace mistrovství Evropy na ploché dráze, naši plavci získali pět limitů pro letošní juniorské šampionáty a judisté mají tři domácí tituly. Přinášíme tradiční přehled výsledků našich sportovců.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 22. – 28. 4. 2019 (17. týden)

 ATLETIKA

28. 4. Vícebojařský mítink, Itálie/Lana

desetiboj: 1. místo Doležal 8117 b. (osobní rekord), 8. místo Lukáš 7589 b., 14. místo Helcelet 7209 (neběžel 1500 m)

 

CYKLISTIKA

28. 4. Visegrad V4 Race, GP Polsko, SP UCI kategorie 1.2

vítěz Kaňkovský, 25. Neuman, 33. Bárta, 69. Štibingr, 81. Zahálka, 82. Otruba

 

MOTORISMUS – Plochá dráha

23. 4. MM ČR družstev – Extraliga, Kopřivnice

vítěz SC IInterteam 38 bodů (podíl Holub, Hájek), 2. místo AK 3ton Slaný 31 bodů (podíl Krčmář E.), 3. místo AMK ZP Pardubice 28 bodů (podíl Milík, Mikel, Štichauer), 4. místo AK Markéta Praha 26 bodů (Smetana, Chlupáč, Kvěch, Franc)

27. 4. ME na ploché dráze – kvalifikace, Chorvatsko/Goričan

2. místo Milík – postupuje do Challenge v maďarském Nagyhalasz (25.5.)

27. 4. ME na ploché dráze – kvalifikace, Polsko/Poznaň

12. místo Krčmář – nepostoupil

 

PLAVÁNÍ

24. – 30. 4. SP World Serie/Synchro, Japonsko/Tokio

duet technický: 16. místo (z 23) Dufková, Mazánková 76,8415 bodů, 18.  Mrázková, Klusková 75,6540 bodů

duet volný: 13. místo (z 20) Dufková, Mazánková 78,8333 (bez vyplavaného limitu na MS), 15. Mrázková, Klusková 77,500 (bez vyplavaného limitu na MS)

solo technické: 11. místo (z 15) Dufková 76,9921 bodů, 12. Mazánková 76,9072 bodů

25. – 28. 4. MZ Rakousko/Graz

50 Z: 6. místo Blažek 27,00

100 Z: 4. místo Blažek 58,80

100 P: 5. místo Chrápavý 1:03,22

200 P: 4. místo Chrápavý 2:15,41

200 VZ rozplavba: Hlobeň 1:50,86 (limit na MEJ A + MSJ B)

200 VZ: 2. místo Hlobeň 1:51,38

800 VZ: 1. místo Hlobeň 8:10,38 (limit na MEJ A)

200 M: 4. místo Hlobeň 2:00,46 (limit MEJ A + MSJ A)

200 PZ: 8. místo Tobiáš 2:10,35

400 PZ: 5. místo Tobiáš 4:38,77

50 P: 6. místo Štěpánková 33,34

100 P: 5. místo Štěpánková 1:12,76

200 PZ: 6. místo Vavřínová 2:21,85

400 PZ: 5. místo Vavřínová 5:00,31

 

 STŘELBA BROKY

26. – 28. 4. Memoriál Čavary, Trnava

trap muži: 1. místo Lipták 122+45, 5. Štěpán 116+21

trap ženy:  5. místo Hrdličková 90+14

 

STŘELBA KULE

18. – 29. 4. Světový pohár Čína/Peking

Vzpu ženy:   41. Brabcová A. 624,3, 67. Brázdová 620,6, MQS Vognarová 615,4

Vzpu mix: 14. místo ČR, podíl Brabcová A. 521,0

SM3x40 ženy:  eliminace : Brázdová 38 1146, nepostoupila do hlavního závodu, 33. Vognarová 1149, MQS Brabcová A. 1157

Vzpi muži: 89. Schejbal 559

RP muži: 19. Podhráský 579, 38. Strnad 571

26. – 28. KZR I. kolo Plzeň

Vzpu ženy:  1. Bartoníčková 622,1, 2. Brabcová K. 618,0

finále: 1. Bartoníčková 248,  8. Brabcová K.117,8

Vzpi mix: 3. Schejbalová, Sochor 742 18. bodů

Vzpu muži: 15. Cestr 604,6

Vzpi muži: 31. Sochor 539

SP 30+30: 6. Schejbalová 552, finále: 5. Schejbalová

SM 3×40: 9. Brabcová K. 1142, 17. Bartoníčková 1135

Vzpi: 5. Schejbalová 549, 7. Bezděčná 548 , finále:  3. Schejbalová  212,9, 2. Bezděčná 236,7

SM 3×40: 6. Bartoníčková 1148, 7. Brabcová K. 1146, finále:  5. Brabcová K. 415,9, 6. Bartoníčková 406,1

Vzpu mix: 2. Bartoníčková , Cestr 485,4

SP 30+30: 6. Schejbalová 549

LP 60: 11. Sochor 484

 

TENIS

22. 4. ITF 2, Piešťany

Siniakov – 3. kolo dvouhra, 2. kolo čtyřhra

Lehečka – vítězství dvouhra, semifinále čtyřhra

Fruhvirtová – vítězství dvouhra, vítězství čtyřhra

22. 4. WTA Německo/Stuttgart

Zarycká – kvalifikace 1. kolo

22. 4. Tennis Europe do 16 let

Havlíčková –  vítězství čtyřhra, čtvrtfinále dvouhra

22. 4. Futures 15k, Turecko/Antalya

Forejtek – finále dvouhra

22. 4. ITF 15K, Tunis

Beránková –  1. kolo dvouhra, vítězství čtyřhra

 

STOLNÍ TENIS

22. – 28. 4. Mistrovství světa jednotlivců, Maďarsko/Budapešť

Hlavní soutěž: Muži: Dvouhra: 1. kolo: Jančařík (ČR) – Saleh (Eg.) 4:2 (5, -5, 8, 12, -5, 1), Polanský (ČR) – Čchen Čch’-en-An (Tchaj-wan) 4:3 (-11, 9, -10, -7, 9, 8, 8)
2. kolo: Čang U-čin (Korea) – Jančařík 4:0 (2, 12, 7, 9), Morizono (Jap.) – Polanský 4:1 (9, 6, 6,-10, 8)

Ženy: Dvouhra: 1. kolo: Matelová (ČR) – Langová (Něm.) 4:0 (9, 13, 12, 7), Čechová (ČR) – Feherová (Maď.) 4:0 (9, 9, 8, 9), Adámková (ČR) – Dvoraková (Šp.) 4:1 (4, -9, 11, 4, 9)

2. kolo: Satoová (Jap.) – Čechová 4:0 (4, 2, 6, 6), Liou Š’-wen (Čína) – Matelová 4:0 (2, 6, 10, 4), Wang Man-jü (Čína) – Adámková 4:0 (6, 1, 9, 5)

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

27. -28. 4. Mistrovství ČR, Jablonec

váha 63 kg: 3. místo Kulíková

váha 70 kg: 1. místo Zachová

váha +78 kg: 1. místo Paulusová

váha 73 kg: 3. místo Binhak

váha 81 kg: 2. místo Petr I.

váha 100 kg: 1. místo Klammert

 

Různé sporty LETNÍ – HOROLEZECTVÍ

26. – 28. 4. SP v boulderingu + lezení na rychlost, Čína/Chongqing

Ondra vynechal závod kvůli nemoci.

bouldering: 95 místo Kříž

lezení na rychlost: 18. místo Kříž

 

Různé sporty LETNÍ – TRIATLON

27. – 28. 4. WTS Bermudy/Hamilton

muži:  Čelůstka nedokončil

ženy: 17. místo Frintová

 

Sestavila: Marie Poláková