Dálkový plavec Straka se nově připravuje pod křídly Olympu

Sportovní rodina Olympu se rozrostla o dalšího elitního sportovce. Je jím třiadvacetiletý dálkový plavec Martin Straka, který v únoru zajistil českému plavání další účastnické místo na olympiádě v Paříži.

Na únorovém mistrovství světa v Dauhá skončil Martin Straka v závodě na 10 km sedmnáctý a musel si nějaký čas počkat, zda redukcí pořadí poskočí až na postupové místo do Paříže. To se podařilo a české dálkové plavání tak bude mít pod pěti kruhy opět své zastoupení. „Být sportovcem, který se teď chystá na olympiádu, je skvělý pocit. Ale myslím, že mi to ještě pořádně nedošlo,“ přiznal se na schůzce s vedením Olymp Centra sportu Ministerstva vnitra Martin Straka. Smlouvu s ředitelem Michalem Volfem podepsal 19. března. „Navázané spolupráce si moc vážím. Přináší mi to podporu a skvělé zázemí pro vrcholový sport. V přípravě budu moci zařadit víc regenerace a fyzioterapie, což je velmi důležité. Také budu mít možnost objet víc mezinárodních závodů, kde získávám klíčové zkušenosti pro vrcholné akce,“ těší se nový člen Olympu.

Na světovém šampionátu v Dauhá byl Martin Straka ještě patnáctý v závodě na 5 km. Úspěchem je i loňská třináctá příčka z mistrovství světa ve Fukuoce. Postup mezi elitních 22 dálkových plavců z celého světa, kteří budou reprezentovat své země v olympijském závodě na Seině, vnímá jako splněný sen. „Byl bych rád, kdybych do Paříže přijel v co nejlepší formě a byl schopný konkurovat třeba klukům, kteří byli teď na mistrovství světa pár míst přede mnou,“ přál by si.