Daniel Gracík se z MS juniorů vrací se dvěma medailemi a národními rekordy!

Daniel Gracík se z MS juniorů vrací se dvěma medailemi a národními rekordy!

O největší úspěch minulého týdne se postaral Daniel Gracík. Tedy rovnou o dva. Nejprve časem 52,51 překonal český juniorský rekord v motýlovi na 100m doplaval na 2. místě, o den poté rekord zopakoval, tentokrát ale i seniorský, a to v závodě na 50m motýlem. Z Peru tak veze dvě stříbrné medaile a dva české rekordy!

Na atletickém Rieter mítinku naši sportovci vybojovali celkem 21 medailí.

Pokračuje ME ve střelbě brokem na Kypru. V juniorských týmových kategoriích jsme získali 3 medaile a to zlatou v týmovém trapu juniorek, stříbrnou v týmovém trapu juniorů a další stříbro v mixu.

Proběhlo MČR v biatlonu na kolečkových lyžích. Sportovci Olympu si z něj přivezli dohromady neuvěřitelných 26 medailí!

Michaela Smetanová na MS juniorů vylezla v obtížnosti pro krásné 3. místo. Markéta Janošková skončila na místě pátém.

Párová čtyřka obsadila 2. místo na ME do 23 let. Za Olymp se na skvělém výsledku podílela Simona Pašková a Alžběta Zavadilová.


Kompletní výsledky sportovců Olympu za týden 29. 8. – 4. 9. zde:

ATLETIKA

  1. 8. Mezinárodní mítink Lucern/Švýcarsko

oštěp:  6. Konečný 73,38

 

  1. 08. Rieter mítink, Ústí nad Orlicí

100m M

  1. místo Zdeněk Stromšík 10,71

300m M

  1. místo Michal Desenský 33,25 OR

800m M

  1. místo Filip Sasínek 1:48,15

800m Ž

  1. místo Diana Mezuliáníková 2:04,47
  2. místo Kristiina Mäki 2:05,06

Skok daleký M

  1. místo Radek Juška 785

Hod diskem M

  1. místo Marek Bárta 60,24

 

  1. 9. MČR družstev mužů a žen, Cheb

100m M F

  1. místo Stanislav Jíra 11,56

100m Ž F

  1. místo Nikola Bendová 11,70

200m M

  1. místo Michal Desenský 21,26
  2. místo Matěj Krsek 21,76

200m Ž

  1. Nikola Bendová 23,81

400m M

  1. místo Jan Tesař 47,04
  2. Místo Daniel Lehar 47,92

800m

  1. místo Diana Mezuliáníková 2:05,98

1500m M

  1. Filip Sasínek 3:42,01
  2. místo Viktor Šinágl 3:45,79

1500m Ž

  1. místo Kristiina Mäki 4:37,09
  2. místo Diana Mezuliáníková 4:37,23

5000m M

  1. místo Filip Sasínek 14:13,17
  2. místo Viktor Šinágl 14:25,10

5000m Ž

  1. místo Kristiina Mäki 15:59,46

 

100m př. Ž

DNF Ester Bendová

110m př. M

  1. místo Adam S. Helcelet 14,49

400m př. Ž

  1. místo Ester Bendová 58,01

Skok o tyči Ž

NM Viktorie Ondrová

Skok daleký M

  1. místo Radek Juška 771
  2. místo Adam S. Helcelet 713
  3. místo Jakub Bystroň 674

Trojskok M

  1. místo Radek Juška 15,46
  2. místo Jakub Bystroň 13,54

Vrh v kouli

  1. místo Petr Procházka 14,02

Hod diskem M

  1. místo Petr Procházka 51,30

Hod oštěpem M

  1. místo Martin Konečný 73,39

 

CYKLISTIKA

  1. 9. 6. závod ČP Škoda Cup – Ostrava
  2. místo Michael Boroš
  3. místo Dominik Neuman
  4. místo Adam Ťoupalík

 

Junioři:

  1. místo Tomáš Přidal

 

MOTO

31.8. Extraliga družstev Slaný

  1. Slaný (Krčmář, Kameník), 2. Markéta Praha (Kvěch, Chlupáč, Vaníček, Klíma),

3 ZP Pardubice (Milík, Štichauer, Jeníček)

 

  1. 9. MS dlouhá PD – F4, Morizes/Francie
  2. Štichauer

 

  1. 9. ME jednotlivců – F3, Lodž/Polsko
  2. Milík

 

  1. 9. ME do 19 let – semifinále č. 2, Plzeň
  2. Vaníček, 13. Kameník – nepostoupili do finále

 

  1. 9. MS MOTO 2, Misano/San Marino

Salač pro pád nedokončil

 

PLAVÁNÍ

  1. 8. – 4. 9. MSJ Lima/Peru

Daniel Gracík:

  1. místo 50m Motýl 23,46 rekord ČR juniorský + seniorský
  2. místo 100m Motýl 52,51 rekord ČR juniorský

 

Natálie Jandíková:

  1. místo 100m Prsa 1:10,77
  2. místo 50m Prsa 32,72
  3. místo 200m Prsa 2:34,96

 

  1. – 4. 9. Velká cena města Znojma
  2. Ludvík David 100 Z 0:57,63
  3. Švarc Radim 100 VZ 0:51,27
  4. Špaček Dominik 200 P 2:19,27
  5. Švarc Radim 50 M 0.24,21
  6. Ludvík David 200 Z 2:05,87
  7. Švarc Radim 50 VZ 0:22,86
  8. Ludvík David 50 Z 0:25,20

 

  1. 9. O pohár Lídy Jelínkové ČP dálkové plavání Mělice/ČR
  2. Zubalíková Lucie 5 km 0:59:23,0
  3. Zubalíková Lucie 3 km 0:48:01,5
  4. Štěrbová Lenka 15 km 3:05:16,5

 

  1. 9. Podzimní rožeň ČP dálkové plavání Mělice/ČR
  2. Zubalíková Lucie 5 km 0:57:28,4

 

STŘELBA BROKY

  1. 8. – 7. 9. ME Larnaka/Kypr

Trap juniorky: 4. Hrdličková 119+11, 9. Matějková 109, 13. Kučerová 102

Trap družstva juniorky: 1. ČR 195 (Hrdličková, Matějková, Kučerová)

Trap junioři: 7. Buchal 116+12, 15. Dorničák 110, 17. Šťastný 109

Trap družstva junioři:  2. ČR 208 (Buchal, Dorničák, Šťastný)

Trap mix jun.: 2. ČR (Šťastný + Hrdličková , 8. ČR (Buchal + Matějková)

Skeet junioři: 23. Veselý 110, 26. Včelička 110

 

  1. – 4. 9. GP Plzeň

Skeet M:  2. Herberger 123+52, 3. Stránský 119+41

Skeet Ž:  2. Šumová 115+45, 3. Adámková 119+36

Trap M:   1. Hrdlička 116+45

 

 

 

STŘELBA KULE

  1. – 4. 9. KZR Plzeň
  2. 9.

LM 3×20 M: 1. místo Přívratský 589+16 b., 8. Křivánek 583

SM 3×20 Ž: 2. místo Brázdová 592+14 b., 5. Brabcová A. 587, 6. Štefánková 586,

  1. místo Opluštilová 585, 8. Brabcová K.
  2. 9.

VzPu 60 Ž: 2. místo Etrichová 620,5+12 b., 3. Brázdová 624,9, 5. Brabcová A. 627,9

  1. místo Brabcová K. 624,5, 7. Štefánková 625,1

SP 30+30 Ž: 3. místo Schejbalová 569+16 b.

VzPi 60 M:    1. místo Schejbal 574 16 b.

  1. 9.

VzPi 60 Ž:   3. místo Schejbalová 552

RP 2×30 M: 1. místo Podhráský 580, 2. Strnad 579, 4. Hejna 564

 

TENIS

  1. 8. – 11. 9. US Open New York

Macháč – 1. kolo dvouhra

Fruhvirtová L.- 2. kolo dvouhra

Nosková – 1. kolo dvouhra

Lehečka – 1. kolo dvouhra

 

  1. 8. – 3. 9. M25 Szabolsceresmart/Maďarsko

Vrbenský – vítězství dvouhra

 

  1. 8. – 3. 9. M25 Maribor/Slovinsko

Krumich – čtvrtfinále dvouhry

 

  1. 8. – 3. 9. W60 Praha

Palicová – čtvrtfinále dvouhry

Šalková – 3. kolo dvouhra

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

  1. – 7. 9. EO Oberwart/Rakousko

HK 90 kg: 3. místo Klammert, D., bez umístění Petr J.

HK 60 kg: 3. místo Pulkrábek D.

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – TAEKWONDO

  1. – 4. 9. GP Paříž

HK 67 kg: Jiránková a Štolbova vypadly v prvních bojích na GP

 

VOLEJBAL

  1. 9. Kvalifikace ME 2023 – ženy – Pljevlja (MNE)

Černá Hora – Česká republika 1:3 (14:25, 26:24, 22:25, 14:25)

 

Přípravná utkání, Linz/Rakousko

2.9. Linz – Olymp 0:3 (-23,-27,-24)

3.9. Linz – Olymp 2:3 (20,20,-23,-21,-14)

 

BIATLON

  1. – 4. 9. MČR na kolečkových lyžích, Letohrad
  2. 9.

Sprint M: 1. Hornig , 2. Václavík, 3. Mikyska

Sprint junioři: 1. Mareček, 2. Kabrda, 3. Abrahám

Sprint Ž: 1. Charvátová , 2. Voborníková, 3. Jislová

Sprint juniorky: 1. Jandová, 2. Bártová

Supersprint M: 1. Mareček, 2. Hornig, 3. Mikyska

Supersprint Ž:  2. Charvátová, 3. Jislová

  1. 9.

Stíhací závod M: 1. Hornig, 2. Mikyska, 3. Štvrtecký

Stíhací závod junioři: 1. Mareček, 2. Kabrda, 3. Abrahám

Stíhací závod Ž:  1. Voborníková, 3. Charvátová

Stíhací závod juniorky: 1. Jandová, 2. Bártová

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – JACHTING

  1. – 5. 9. Allianz Cup, Haag/Nizozemí

IQ foil: 29. místo Lavický

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SPORTOVNÍ LEZENÍ

  1. – 31. 8. MS juniorů, Dallas/USA

Ženy U19

obtížnost:  3. místo Michaela Smetanová, 5. místo Markéta Janošová

boulder:   15. místo Michaela Smetanová, 28. místo Markéta Janošová

Ženy U17

obtížnost:  35. místo Barbora Bernardová

boulder:     37. místo Barbora Bernardová

 

  1. – 3. 9. SP Koper/Slovinsko

Muži – obtížnost: 21. místo Martin Stráník

Ženy – obtížnost: 23. místo Eliška Adamovská

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SKATEBOARDING

  1. – 28. 8. European open (ME neoficiální), Basilej/Švýcarsko

Street: 6. místo Martin Pek

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – VESLOVÁNÍ

  1. – 4. 9. ME U23, Hazenwinkel/Belgie

Párová čtyřka: 2. místo ČR, podíl Simona Pašková, Alžběta Zavadilová (podíl 1/2)

 

 

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – BOBY

  1. – 4. 9. M MČR v bobových a skeletonových startech, Praha

Skeleton

  1. místo Drahoňovský

Monobob

  1. místo Dobeš Michal, 3. Záleský

Monobob piloti

  1. místo Procházka, 2. Dobeš Adam, 5. Dvořák, 6. Běhounek

 

 

Dvojbob

  1. místo Dobeš A.+ Záleský, 4. podíl Běhounek, 5. Dvořák + Záleský,
  2. Procházka + Dobeš M.

Čtyřbob

  1. místo ČR, podíl Dvořák, Záleský, 2. ČR, podíl Běhounek, 5. ČR, podíl Procházka