Dojede si Sáblíková pro jedenadvacáté světové zlato?

Dojede si Sáblíková pro jedenadvacáté světové zlato?

Naše rychlobruslařská megastar Martina Sáblíková míří na mistrovství světa v Salt Lake City. Jak se chystá, to prozrazuje v rozhovoru své marketinkové agentury Sport Invest.

Na této dráze jste před rokem udělala světový rekord na 3 kilometry. Vzpomněla jste si na to teď před světovým šampionátem?

Ani mi nepřijde, že je to už rok… Jasně, že jsem si na to vzpomněla, když jsem poprvé vkročila do haly. Celý závěr té minulé sezony byl fantastický. Na to se nedá jen tak zapomenout. Zároveň je to závazek. Ale teď nejde o rekordy, ale o to být co nejrychlejší. Uvidíme, jaký bude led. Navíc holek, které jsou schopné zajet skvělé časy, je víc. Řekněme třeba osm, s kterými se budu chtít prát o medaile.

Jaký máte k téhle dráze vztah? Patří k vašim oblíbeným?

Obecně to za oceánem mám ráda. Jsou tady rychlé dráhy, do Calgary se vždycky těším a jsem šťastná za to, jak se mi tam dařilo minulý týden na svěťáku. Uvidíme, jaké to bude tady v Salt Lake City, ale místní dráha patří k mým oblíbeným.

Začínáte závodem na 3 kilometry. Dá se z vašeho pohledu čas 3:52,02 vůbec překonat? Umíte si to představit?

Tak tohle vůbec neřeším, vážně ne. Když se na ten čas podívám, tak je to jako z říše snů. Vždyť naposledy v Calgary jsem zajela těsně pod 3:55, což byl skvělý čas. Tohle je ještě o tři vteřiny rychlejší. Světovými rekordy se vůbec nezabývám, to je něco navíc. Pro mě je teď důležité, abych byla schopná zopakovat výkon z Calgary, kde jsem předvedla téměř perfektní jízdu. Uvidíme, na co mi to bude stačit. Za každou medaili bych byla šťastná. Nechtěla bych se do domů vracet s prázdnýma rukama.

V jakém rozpoložení jste před mistrovstvím světa? Jak moc vás nakopl triumf z Calgary?

Tahle sezona je zatím nahoru-dolů. Mistrovství Evropy na začátku roku mi nevyšlo podle představ, leden byl pro mě celkově těžký, ale minulý týden byl dobrý. Věřím, že jsem na mistrovství světa dobře připravená. Nechám na dráze všechno, co ve mně je. Mistrovství světa je vrchol každé sezony. Už teď vím, že to bude bolet, ale každá medaile bolí. Zadarmo vám je nikdo nedá.

S čím byste byla v Salt Lake City spokojená?

Znáte mě, nejsem typ, který by dával do světa nějaká velká prohlášení, ať už před závody, nebo po nich. Spousta lidí si řekne, že mám doma dvacet zlatých medailí z mistrovství světa, že musím jasně vyhrát, ale tak snadné to není. Kdybych získala medaili, byla bych spokojená. Možná si někdo říká, že je to málo, ale pro mě by to bylo hrozně moc. Uvidíme, jak to půjde, mistrovství světa je vždycky hodně specifické a musí vám všechno vyjít. Všichni ví, že se mnou musí počítat, a stejně tak vím já, že musím počítat s nimi.

Jste kvalifikovaná i na trati 1500 metrů. Už víte, jestli pojedete, nebo zůstanete jen u tratí 3 a 5 kilometrů?

Zatím mám v plánu, že patnáctistovku pojedu, ale finální rozhodnutí uděláme s (trenérem) Petrem až na místě před závodem, protože se jede až v neděli. Pro mě jsou hlavní tratě tři a pět kilometrů. I podle toho, jak na nich dopadnu, jak se budu cítit, se rozhodneme, jestli nastoupím i v neděli.