Dokonalý triumf! Olymp má tři nejlepší Trenéry roku

Dokonalý triumf! Olymp má tři nejlepší Trenéry roku

Na prvním místě Petr Lacina, trenér judistického fenoména a olympijského vítěze Lukáše Krpálka. Druhý Ondřej Rybář, trenér báječné biatlonové marškumpačky. A třetí Petr Novák, trenér „jen“ loni trojnásobné mistryně světa Martiny Sáblíkové. Tak vypadá pořadí ankety Trenér roku, komplet stupně vítězů v barvách Olymp CSMV!

Tolik hvězd sportovní nebe už dlouho nevidělo blikat, co se objevilo v pražském kině Lucerna. Druhý slavnostní večer Unie profesionálních trenérů vyzařoval skvělou a vyrovnanou atmosférou, spoludotvářenou triem Ivan Hlas, Norbi Kovács, Olin Nejezchleba. Stejně jako zasloužilí koučové, tihle výteční muzikanti nepotřebují honit slavíky, ani imitovat světové hvězdičky…

„Rozhodující ipon jsem špatně viděl, čekal jsem na potvrzení rozhodčího. Až pak jsem si to užil,“ vzpomínal na životní triumf svého svěřence v Riu 43letý trenér roku Petr Lacina, sám na tatami účastník olympiády v Atlantě 1996. A pak se mistrně vyhnul otázce moderátora. „Jakou má Krpi špatnou vlastnost? Asi opravdu žádnou, aspoň já si žádné nevšiml.“

To Ondřej Rybář musel pozdravit auditorium videovzkazem z cesty mezi světovými poháry v Ruhopoldingu a Anterselvě. „Protože jsme dobrá parta, tak nám to funguje,“ zahlásil do kamery poté, co ho zbytek týmu zasypal na počest jeho ocenění sněhem.

A třetí Petr Novák, který si vítězství už užil před třemi lety, měl zase nejdelší děkovací řeč včetně další žádosti politikům o finance na stavbu rychlobruslařské haly. „Že máme přebytek státního rozpočtu několik miliard? Skvělé, nám stačí jen asi 350 milionů. Ptali se mě zase ze světové federace, proč ji nemáme. A já nevěděl, co odpovědět,“ říkal.

O nejlepších trenérech uplynulého roku hlasovalo více než sto ze sto dvaceti členů Unie profesionálních trenérů. Do Síně slávy byla jmenována další desítka významných koučů historie českého sportu: Kamil Odehnal (zápas) in memoriam, Marta Novotná (stolní tenis), Josef Nalezený (plavání), Svatopluk Henke (cyklistika), Milan Bureš (atletika), Zdeněk Remsa (skoky na lyžích), Vladimír Vůjtek (hokej), Milan Máčala (fotbal), Jiří Adam (moderní pětiboj) a Jan Bobrovský (basketbal).

„Šampaňský“ křest podstoupila také publikace Pan Trenér, přinášející dvacet medailonků nejvýznamnějších českých trenérů. „Ať se dobře čte a dobře prodává,“ popřál jí olympijský šampion Lukáš Krpálek.