Dvou a půl hodinovou bitvu musel rozhodnout až tiebreak. Tenista Macháč statečně vzdoroval světové jedničce a troufl si i na pár jobovek.

Dvou a půl hodinovou bitvu musel rozhodnout až tiebreak. Tenista Macháč statečně vzdoroval světové jedničce a troufl si i na pár jobovek.

Precizní kraťas těsně za síť a udýchanému Novaku Djokovičovi nezbylo nic jiného, než jen uznale pokývnout směrem k Tomáši Macháčovi, který možná ani sám nevěřil, co si to právě proti držiteli dvaadvaceti grandslamových titulů a aktuální světové jedničce dovolil. Mladý rošťák bavil zaplněný kurt na tenisovém turnaji v Dubaji a odvahou leckdy šokoval i samotného krále tenisu. Málokdo by tak na první pohled tipnul, že oba hráče od sebe v žebříčku dělí celých 129 míst. I tak dokázal Macháč proti světové jedničce uhrát set a duel musel rozhodnout až tiebreak ve třetí sadě. 22letý člen OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra bohužel v pavouku pětistovkového turnaje ve Spojených arabských emirátech končí po setech 3:6, 6:3 a 6:7, i tak mu tleskali fanoušci i sám Djokovič!

Není to tak dávno, co dokázal Čech skolit téměř neporazitelného Novaka Djokovice. Před rokem sesadil srbského fenoména z piedestalu Jiří Veselý. Tak proč by to na turnaji ATP 500 v Dubaji neměl zvládnout kvalifikant Tomáš Macháč? S notnou vervou se tak mladý Olympák pustil do boje proti Goliášovi v podobě světové jedničky. První set však probíhal v souladu s predikcemi a favorit jej ovládl i se ztraceným podáním 6:3.

zdroj: instagram.com/tomas_machac

V druhém už se ale vyplácela Macháčova odvážná hra a hned z kraje vzal Srbovi podání. Najednou vedl mladík 3:0 a bylo zaděláno na drama. Náskok dokázal rodák z Berouna udržet až do konce a ihned proměnit i první setbol. Najednou bylo srovnáno na sety 1:1!

 

Takovýmto kouskem si Macháč vysloužil Djokovičův obdiv:

https://www.instagram.com/p/CpNwNuhM_Zc/

 

Ve druhém gemu třetí sady si Macháč vyžádal ošetření pravé ruky, kterou proklepával už delší dobu. Bojovník ze srdce Evropy se však odmítal vzdát a skóre 4:4 bylo nervydrásající. Set se nakonec protáhl až do tiebreaku, kde sice Macháč ztratil tři podání, ale zvládl alespoň odvrátit jeden mečbol. Napodruhé už ale Srbská hvězda nezaváhala a jasným poměrem 7:1 vyhrála zkrácenou hru a také i své třinácté utkání v letošní sezoně. Macháč ale udělal skvělý dojem a při odchodu z kurtu mu mohutně tleskali jak diváci na tribunách, tak i sám Djokovič.

 

Úvodní snímek: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)