Evropské hry 2023 se z pohledu OLYMP CS MV náramně povedly! Můžeme se pochlubit hned deseti medailemi

Polsko má za sebou křest ohněm. Naši severovýchodní sousedé totiž hostili historicky třetí Evropské hry, od londýnské olympiády v roce 2012 největší multisportovní akci na starém kontinentu. A byť museli zorganizovat zázemí pro rekordní počet disciplín, celkové se totiž v Polsku konalo klání pro 28 sportovních odvětví, proběhly Hry ve velmi profesionální atmosféře. O 7000 sportovců, z toho 246 českých reprezentantů, se staralo přes 8000 dobrovolníků. A Češi se náramně činili, získali celkem 28 medailí, což je v celkovém hodnocení států katapultovalo na jedenáctou pozici. Nejúspěšnější byli Italové s rovnou stovkou cenných kovů. Sportovci OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra ze zmíněných 28 placek získali hned 10! Skvělá práce!

Hned první den měli sportovní nadšenci pořádný důvod k oslavám. Bikerka Iveta Miculyčová totiž získala v sedle kola BMX zlatou medaili a otevřela stavidla českým medailovým záplavám.

Zlatem navázal i atlet Matěj Krsek, který společně s parťákem Müllerem a parťačkami Petržilkovou a Vondrovou vybojoval ve smíšené štafetě na 4×400 metrů stejně cenný kov.

Taekwondistka Petra Štolbová si na krk pověsila stříbro, stejně jako sportovní střelec v disciplíně trap Vladimír Štěpán.

Střelcům se vůbec nadmíru dařilo. Nejúspěšnějším Olympákem se bezesporu stal Jiří Přívratský, který si celkově z Krakova odvezl medaile tři! Dvě z individuálních disciplín – třípolohové malorážky a vzduchovky, a jednu z týmové soutěže s kolegy Nymburským a Smetanou na 50 metrů malorážky. Doma už tak má na výstavě dvě stříbra a bronz. Jak se tak po česku trefně říká: Jirko, hezkypěkně!

Brilantní vysvědčení střelců doplnil i Martin Podhráský, který bral jak individuální bronz, tak i stříbro s Martinem Strnadem a Matějem Rampulou v disciplíně rychlopalné pistole na 25 m.

A protože ve dvou se to lépe táhne a ve třech úplně nejlíp. Finální tečku přidaly Anna Šindelářová s Barborou Šumovou, které bronzem celou spanilou jízdu OLYMP CS MV podtrhly. S Martinou Kučerovou vybojovaly cenný kov v týmovém skeetu.

Obrovská gratulace ale nepatří jen našim medailistům. Patří všem, kteří se na Evropské hry 2023 dokázali probojovat a ukázat nejen OLYMP CS MV, ale i celý český sport v tom nejlepším světle. Děkujeme a jen tak dál!

 

Úvodní fotografie zdroj: ČOV