Fantastická Martina Dubovská v Semmeringu opět mezi slalomovou smetánkou!

Fantastická Martina Dubovská v Semmeringu opět mezi slalomovou smetánkou!

Tak to byl závěr roku 2022 na jedničku! Lyžařka OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra Martina Dubovská vyrovnala na posledním letošním Světovém poháru v rakouském Semmeringu své sezonní maximum a zopakovala 10. místo z italského Sestriere! S 94 body je tak na průběžné 13. pozici světového žebříčku této technické disciplíny.

První kolo slalomu dalo v Rakousku 30leté Dubovské pěkně zabrat. A když se u jejího jména rozsvítila po dojezdu číslice 16, myšlenky na vyškrábání se do nejlepší desítky se odvažovali vyslovit jen opravdoví troufalci. Jenže jako by měsíční svit nad příkrým kopcem v Semmeringu dodal Dubovské sílu a druhé kolo vyšvihla fantasticky! Zelená čísla, značící rychlejší čas než dosavadní lídr, tak v cíli slavila v euforii! Čekalo ji navíc pohodlné křeslo pro průběžně vedoucí závodnici. „Bylo to úplně úžasné! Mně se to velmi dlouhou dobu nedařilo, takže jsem ráda, že jsem si mohla na chvíli posedět i v té „líderské“ pozici a to bylo super.“

Tam ji o několik jízd později vystřídala Švédka Hanna Aronsson Elfman. Ta usedala na pomyslný trůn za mohutného diváckého zpěvu z tribun, jelikož si konečné 9. místo nadělila k narozeninám, které slavila právě v den závodu. Dubovská nakonec bere stejně jako před dvěma týdny v Itálii 10. místo.

„Super, že je to TOP10. Po tom prvním kole to vůbec nevypadalo, že to takhle skončí, takže mě to moc těší.“ Hodnotila s úsměvem Dubovská.

Když se ale na závěr ze startovní kabiny vyřítila Americká star Mikaela Shiffrin, bylo jasné, že si jede pro první místo. Fenomenální Američanka uštědřila krajance Paule Moltzan 29 setin a jubilejní 50. slalomový start v rámci Světového poháru oslavila dominantní výhrou. A aby těch kulatých čísel nebylo málo, pro 27letou lyžařku šlo o celkovou 80. výhru ve Světovém poháru. Více už jich má jen nejúspěšnější žena v historii SP Lindsey Vonn (82) a absolutním rekordmanem je pak Švéd Ingemar Stenmark (86).