Forejtek vyhrál další debl na tenisovém grandslamu, teď Wimbledon s Lehečkou aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 7.-17. 7.

Tenista Jonáš Forejtek vyhrál podruhé juniorského debla na grandslamu. Po Melbourne, kde to dokázal s Daliborem Svrčinou, to zopakoval ve Wimbledonu s Jiřím Lehečkou, oba jsou členové Olymp CS MV. Oběma se nedařilo ve dvouhře, kde vypadli v prvním (Forejtek), resp. druhém (Lehečka) kole, ale ve čtyřhře potvrdili pozici nasazené jedničky. Mečbol proměnil namazanou směečí Forejtek po perfektním srvisu Lehečky. Pár Liam Draxl, Govind Nanda přehráli 7:5, 6:4. Čtyřhru juniorů na grandslamu vyhráli jako teprve třetí česká dvojice (po Kordovi se Sukem na Roland Garros 1985 a Forejtkovi se Svrčinou v Melbourne 2019). “Už od prvního zápasu jsme si říkali, že to chceme vyhrát. Aspoň ve čtyřhře jsme ukázali, že tenis umíme,” řekl spokojený Forejtek. “Slyšel jsem, že v ostatních zemáích se v mládežnických kategoriích hraje jen dvouhra, naopak u nás od nejmenších i čtyřhry,” hůedal příčinu úspěchu Lehečka. “My hrajeme obojí, jen na dospělých turnajích se soustředíme na dvouhru,” dodal Forejtek. Oba čeká na US Open poslední juniorský grandslam. Přinášíme tradiční týdenní přehled všech výsledků našich sportovců – zaujali i další: Adam Ondra vyhrál ve Francii světový pohár v lezení na obtížnost, dálkový plavec Matěj Kozubek skončil čtvrtý na mistrovství světa v Koreji, nebo slavil nový mistr světa juniorů ve střelbě ve skeetu Daniel Korčák. 

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 8. – 14. 7. 2019 (28. týden)

 

ATLETIKA

10. – 14. 7. ME U23, Švédsko/Gavle

200 m: 10. místo Bendová 24,20

100 m: 16. místo Bendová 11,98

výška: 14. místo Pejchalová 173

400 m př.: 15. místo Jonášová 59,92

400 m př.: 24. místo Jelínek 54,15

13. 7. Mítink, Kladno

400 m: 4. místo Tesař 46,96

 

MOTORISMUS – Plochá dráha

13. 7. ME jednotlivců na ploché dráze – finále č. 1 , Německo, Gustrow 

7. místo Milík

14. 7. MM ČR družstev – Extraliga, Žarnovica

vítěz AK Markéta Praha 34 – Smetana, Kvěch, Chlupáč, Holub, 2. SC Interteam 30 – Hájek, 3. AMK ZP Pardubice 28 – Mikel, Milík, 4. AK 3ton Slaný 28 – Krčmář

 

PLAVÁNÍ

4. – 10. 7. 30. Letní světová univerziáda, Itálie/Neapol

100P:   38. místo Chrápavý 1:03,54

200P:   24. místo Chrápavý  2:16,03

200PZ: 33. místo Lahoda  2:05,11

200Z:   33. místo Lahoda  2:08,79

12. – 20. 7. MS synchronizované plavání, Korea/Gwangdžu

technické solo: 17. místo Dufková 75,8198

volné solo: 17. místo Dufková 78,433

technické duo: 32. místo Mrázková + Klusková 74,5514

13. – 19. 7. MS dálkové plavání, Korea/Gwangdžu

5 km: 4. místo Kozubek 53:33,60, 30. místo Ingeduld 53:46,10

10 km: 34. místo Benešová 1:57:48,60

 

SKOKY DO VODY

10. – 13. 7. RedBull, Libanon

5. místo Navrátil 291,70, v průběžném pořadí série je čtvrtý

 

STŘELBA BROKY

2. – 10. 7. MS Itálie/Lonato

Skeet
Ženy: 
v kvalifikaci  23. místo Šindelářová, 31. Šumová
Družstva: 6. místo ČR, podíl Šumová, Šindelářová 340

Junioři: 1. místo Korčák 55, v kvalifikaci 19. Klika, 23. Stránský
Družstva: 4. místo ČR, Korčák, Klika, Stránský 347

4. – 10. 7. 30. Letní světová univerziáda, Itálie/Neapol

skeet ženy

3. místo Adámková, 6. Mančíková

12. – 14. 7. KZR ČP, Brno

skeet muži: 2. místo Kaláb 120+49, 3. Zámečník 113+42

skeet junioři:  3. místo Hlaváček 107+45

skeet ženy: 1. místo Šumová 110+44

trap muži: 1. místo Borkovec 122+44

trap junioři:  2. místo Wallik 104

trap ženy 1. místo Nezvalová 102

 

STŘELBA KULE

5. – 12. 7. 30. Letní světová univerziáda, Itálie/Neapol

Vzpu mix team : 17. místo ČR, podíl Brázdová

Vzpi mix team :  16. místo ČR, podíl Sochor

13. – 19. 7. SP Junior, Německo/Suhl

Stpi junioři : 7. místo Skoumal 563

SM 60 juniorky : 17. místo Brabcová 619,1

 

TENIS

2. – 14. 7. Wimbledon, Anglie/Londýn

Paulson – 2. kolo čtyřhra

Lavičková – 2. kolo čtyřhra

Lehečka – 2. kolo dvouhra, vítězství čtyřhra

Forejtek – 1. kolo dvouhra, vítězství čtyřhra

Fruhvirtová L. – 3. kolo dvouhra, 2. kolo čtyřhra

8. – 12. 7. 30. Letní světová univerziáda

Zarycká – 3. kolo dvouhra

8. 7. Futures 15k, Rakousko/Telfs

Macháč – čtvrtfinále dvouhra

Vrbenský – 1. kolo dvouhra

8. 7. ITF 3, Rumunsko/Timisoara

Kněžková – 1. kolo

8. 7. ITF 4 do 18 let, Praha

Krumich – semifinále dvouhra, čtyřhra

Kubík – 1. kolo dvouhra, semifinále čtyřhra

Donald – čtvrtfinále dvouhra, čtyřhra

Havlíčková – 2. kolo dvouhra, čtyřhra

8. 7. Tennis Europe 1 do 14 let, Paříž

Fruhvirtová B. – čtvrtfinále dvouhra, čtyřhra

 

STOLNÍ TENIS

9. – 15. 7. Turnaj Série World Tour , Austrálie/Geelong

Muži: 1. kolo: Jančařík (ČR) – Huang (Austr.) 4:1 (-9, 8, 3, 5, 4), 2. kolo: Čchuang Čch’-jüan (Tchaj-wan) – Jančařík 4:0 (5, 5, 6, 5). Čtyřhra – 1. kolo: Jančařík, Širuček (ČR) – Ačanta, Desai (Ind.) 3:1 (-12, 10, 9, 2). Čtyřhra – 1. kolo:
Čong Jong-sik, I Sang-so (Korea) – Jančařík, Širuček (ČR) 3:0 (10, 9, 8)

Ženy: 2. kolo: Matelová (ČR) – Sin Ju-pin (Korea) 4:2 (-3, -6, 10, 8, 9, 7), Hamamotová (Rak.) – Čechová (ČR) 4:1 (5, 5, 7, -9, 1). 3. kolo: Sun Ming-jang (Čína) – Matelová (ČR) 4:2 (11, 5, -5, -11, 4, 13). Čtyřhra – 1. kolo:
J. Sawettabutová, S. Sawettabutová (Thaj.)-Čechová, Kukulková (ČR/SR) 3:1 (-3, 10, 5, 7), Kiharaová, Nagasakiová (Jap.) – Balážová, Matelová (SR/ČR) 3:1 (4, -8, 9, 9).

 

Úpolové sporty – JUDO

7. – 10. 7. GP Kanada

Klammert bez umístění

11. – 14. 7. GP Maďarsko

60 kg: 17. místo Pulkrábek

81 kg: 9. místo Petr I.

 

Různé sporty LETNÍ – CYKLISTIKA HANDICAPOVANÍ

11. – 13. 7. EP Púchov/ Slovensko

vítěz Koblasa

 

Různé sporty LETNÍ – HOROLEZECTVÍ

11. – 13. 7. SP lezení na obtížnost a rychlost, Francie/Chamonix

lezení na rychlost: 18. místo Kříž, 63. Ondra, 92. Konečný, 95. Stráník

lezení na obtížnost: muži: 1.místo Ondra, 6. Stráník, 50. Konečný, ženy:  37. místo Vejmolová, 74. Adamovská

 

 Různé sporty LETNÍ – JACHTING

2. – 9. 7. MS Laser standard, Japonsko/Sakaiminato-City

64. místo Teplý V. , 126. místo Halouzka (156 lodí)

 

Různé sporty LETNÍ – TAEKWONDO

3. – 14. 7. 30. Letní světová univerziáda, Itálie/Neapol

5. místo Hronová

 

Různé sporty LETNÍ – VESLOVÁNÍ

12. – 14. 7. SP Nizozemsko/Rotterdam

6. místo Topinková Knapková

 

sestavila: Marie Poláková

foto: ITF