Fotbalový Sudí Hampl nastoupí i do běžeckého biatlonu ve Stromovce

blank

Fotbalový Sudí Hampl nastoupí i do běžeckého biatlonu ve Stromovce

Bohatou paletu sportovní nabídky Prague Sport Games rozšíří i umělci. Ladislav Hampl vystoupí ve Stromovce v monodramatu Sudí, ale také se sám rád zapojí (nejen) do fotbalového zápasu mužstva osobností.

 

Jak se těšíte odehrát hru pod širým nebem, sice v přírodě, ale v nefotbalovém prostředí?

Těším se moc, i vzhledem k tomu, že Sudí není jen o sportu, jak to může na první pohled vypadat. Bude to jeho první představení v sezoně. Sudí se hraje v Rubínu, i když Divadlo verze teď začíná hrát v prostorách divadla Mana těsně nad fotbalovým stadionem Bohemians ve Vršovicích. Máme někde v hlavách nápad odehrát představení i na stadionu, ale to je ještě daleko.

 

Jak jste se k Sudímu dostal?

Před dvěma lety jsme seděli s Vláďou Čepkem a Thomasem Zielinskym z divadla, máme fotbal moc rádi, že bychom si udělali něco pro radost. Objevili jsme povídku od Thomase Brussiga a bylo to na světě.

 

blank

 

Z pohledu atmosféry má k sobě sportovní, hlavně přímo fotbalové a umělecké prostředí hodně blízko. Také Okresní přebor musel být pro vás skvělou prací, že?

Byl to velký zážitek. Tak nějak se tam snoubila spolu dřina i zábava. Má to k sobě blízko, řeší se často hodně podobné věci. Jen ve sportu a přímo ve fotbale můžete být úspěšnější jenom v kolektivu, kdežto u nás mezi herci se to dá dokázat i individuálně.

 

Sudí je zkušenost jistě odlišná než třeba filmový Hannibal-Zrození, kde jste se objevil?

Samozřejmě. Točili jsme na hradu Kost ve velké zahraniční produkci. A i když tam máte malou roli jen na pár dní, vidíte, co všechno se dá ve velkém týmu s velkým rozpočtem dělat.

 

Asi jako když český tým přičuchne k Lize mistrů…

Možná tak nějak, ale nerad bych se tím dotknul našeho hereckého a divadelního prostředí.

 

Předchůdcem Sudího bylo před třiceti lety už téměř legendární představení Osamělost fotbalového brankáře, kde exceloval Pavel Zedníček v Divadle Na zábradlí, kde také hrajete… Viděl jste ho?

Neviděl, ale četl jsem to. Měli jsme to i v našem výběru. Jenže to patřilo do určité doby, dnes by to už podle našeho názoru asi nefungovalo. Hraju s Pavlem v Kalichu ve hře Pro tebe cokoliv, bavili jsme se o tom. Zato Sudí pasuje do současnosti.

 

Sám jste fotbalista, ale jako liberecký patriot byste měl zvládat i další sporty.

Já jsem hlavně na míčové hry, ale nezaleknu se kola ani běžek. Po operaci křížových vazů v koleni už nemůžu na sjezdovky, tak jezdím na snowboardu.

 

A fotbalovému Liberci pilně fandíte už skoro čtvrtstoletí.

Mám permanentku, snažím se stíhat zápasy. Vyjedu i na evropské poháry, naposledy jsem byl loni v Soluni.

 

Který sportovec se ještě těší vašim sympatiím?

Můj velký sportovní vzor je Pavel Nedvěd, tomu moc fandím a obdivuji ho. Byl to sice talent, ale taky si to musel hodně odpracovat. Tak to mám podobně i já, nemůžu spoléhat jen na talent. Z těch současných se mi líbí biatlonisti a miluju kolektivní sporty. Ať se hraje cokoliv, koukám se rád. Nebo atletika i olympiády jsou mé oblíbené televizní pořady. Fandím všem, kteří hrají fair-play.

 

Stihnete kromě vlastního divadla na Olympu také něco odsportovat?

Doufám, že nastoupím za Real Top ve fotbalovém zápase, to se zapojím. Rád si zkusím taky běžecký biatlon. Jsem rád, že tam můžu být.