Gymnastka Holasová obhájila třetí místo v prostných na světovém poháru v Paříži aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 9.-15. 9.

Osmnáctiletá Aneta Holasová, sportovní gymnastka z Bohemians Praha a naše členka, už stříbrná letos na Evropských hrách, obhájila třetí místo v prostných na světovém poháru FIG World Challenge Cup v Paříži a k tomu přidala i čtvrtou příčku v přeskoku a desátou na kladině. Vyhrála Ukrajinka Varinska. Činili se taktéž střelci, Jakub Tomeček se stal evropským šampionem ve skeetu a podílel se i na zlatu družstva mužů. Tenista Jonáš Forejtek drží skvělou formu z US Open a ve svém daviscupovém debutu přispěl nejhlavnější měrou k vítězství v baráži v Bosně a Hercegovině, když získal první a pak také poslední, rozhodující bod ve dvouhře!

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 9. – 15. 9. 2019 (37. týden)

 

ATLETIKA

14. 9. Memoriál Kamily Skolimowské, Polsko/Chorzów

1500 m: 3. místo Mezulianiková 4:12,83

 

BOX

8. – 20. 9. MS muži, Rusko/Jekatěrinburg

Startoval jen Novák a prohrál ve druhém kole, tedy postoupil do 2. kola kde byl vyřazen.

 

CYKLISTIKA

9. – 15. 9. Turul Romaniei, SP UCI kat. 2.1. /Okolo Rumunska/

celkově: 3. místo Hník, 5. Bárta, 14. Otruba, 16. Kukrle, 35. Zahálka, 51. Neuman, 52. Schlegel

soutěž týmů: 3. místo

 

MOTORISMUS – Plochá dráha

11. 9. Mistrovství ČR jednotlivců – finále 2, Plzeň

vítěz Milík, 2. Kvěch, 3. Kčmář, 5. Chlupáč, 6. Štichauer, 7. Smetana, 8. Klíma, 11. Holub, 12. Hájek, 14. Mikel

14. 9. MS družstev na dlouhé ploché dráze, Německo/Vechta

2. místo Franc, Štichauer – konečné umístění

14. 9. MS juniorů do 21 let – finále č. 2, Německo/Gustrow

3. místo Kvěch – průběžné pořadí 6. místo

 

SKOKY DO VODY

14. – 15. 9. HD Španělsko/Bilbao

8. místo Navrátil 356,25 bodů – celkově 5. místo 460 bodů

 

STŘELBA BROKY

3. – 15. 9. ME, Itálie/Lonato

13. 9. skeet ženy: 3. místo Šumová (účastnické místo na OH), 18. Šindelářová

skeet juniorky: 18. místo Mrňová, 21. Zaoralová

14. 9. skeet muži: 1. místo Tomeček

skeet junioři: 6. místo Korčák, 7. Stránský

15. 9. družstva skeet muži: 1. místo ČR, podíl Tomeček

skeet ženy: 4. místo ČR, podíl Šumová, Šindelářová

skeet junioři:  1. místo ČR, podíl Korčák, Stránský

skeet juniorky: 5. místo ČR, podíl Mrňová, Zaoralová

 

STŘELBA KULE

13. – 21. 9. ME 25 a 50 m, Itálie/Boloňa

junioři:´LM 3×40: 10. místo Přívratský

LM 60:  5. místo Přívratský

sportovní pistole: Schejbalová diskvalifikována

SM 3×40: 10. místo Štefánková, 23. Brabcová K.

LM 60: 10. místo Brabcová K., 24. Štefánková

družstva: LM 3×40: 2. místo ČR, podíl Štefánková, Brabcová K.

LM 60: 4. místo ČR, podíl Štefánková, Brabcová K.

 

TENIS

9. – 15. 9. Davis Cup baráž, Bosna a Hercegovina/Zenica

Macháč – vítězství v baráži Davis Cup

Forejtek – vítězství v baráži Davis Cup

Lehečka – vítězství v baráži Davis Cup

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – Judo

13. – 15. 9. ME juniorů, Finsko/Vantaa

63 kg: 5. místo Zachová R.

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – Zápas

14. – 22. 9. MS Kazachstán/Nur-Sultan 

14. 9. do 82 kg 11. místo Novák P.

 

Různé sporty LETNÍ – CYKLISTIKA HANDICAPOVANÝCH

14. – 15. 9. MS – Emmen/ Holandsko

Ivo Koblasa: 6. místo časovka, 4. místo silniční závod

 

Různé sporty LETNÍ – SPORTOVNÍ GYMNASTIKA

14. – 15. Světový pohár Francie/Paříž

Holasová:  3. místo prostná, 4. místo přeskok, 10. místo kladina

Radovesnický: 20. místo bradla, 40. místo hrazda

 

Různé sporty LETNÍ – TRIATLON

14. – 15. 9. Africký pohár, Maroko/ Agadir

4. místo Čelůstka, 16. Linduška

 

Sestavila Marie Poláková