Helcelet vydřel na mistrovství světa osmé místo v desetiboji, v oštěpu si dal osobák

Helcelet vydřel na mistrovství světa osmé místo v desetiboji, v oštěpu si dal osobák

Náš Adam Sebastian Helcelet vybojoval v desetiboji osmé místo za 8 222 bodů, čímž se stal nejlepším zástupcem OLYMP CS MV na mistrovství světa v Londýně. Zvítězil Kevin Mayer z Francie letošním nejlepším světovým výkonem 8 768 bodů. Nabízíme vám fotoreportáž Eduarda Erbena/ČAS.

„Není frajeřina bojovat, když se daří, ale když se nedaří. Tři disciplíny se mi nepodařily, tam jsem ztratil strašně bodů. Nechci se vymlouvat. Do protivětru se mi stovka běhá špatně, dálka mě mrzí. Výška se pak relativně povedla a čtvrtka byla docela dobrá. Desetiboj je deset disciplín, ne pět. Druhý den budu jako vyměněný a doženu tu ztrátu,“ nevzdával se Helcelet po prvním dni, kdy byl na dvacáté příčce.

„Naštval jsem se, protože se mi donesly zprávy, že se o mně někde píše, že jsem tu na výletě,“ vyprávěl pak v sobotním cíli. „První den jsem hodil za hlavu a věděl, že taky hodně soupeřů odpadne, což se stalo. Oštěp mě vrátil do hry, hodně jsme se na něj letos zaměřili. A patnáctistovka se mi běžela snad nejlíp v životě. Dokázal jsem se kousnout a mám životní výsledek na venkovním mistrovství světa,“ dodal pak spokojeně.

Nástupce velkých českých desetibojařů Dvořáka a Šebrleho míří ještě výš. „Trénuju na to, abych jednou medaile získal. Musím makat, jedu dál.“

 

Helcelet na MS v Londýně

100 m – 11,28 s

dálka – 703 cm

koule – 14,57 m

výška – 202 cm

400 m – 49,51 – setina za sezonním maximem

110 m překážek – 14,38

disk – 44,77 sezonní maximum

tyč – 480 cm

oštěp – 71,56 – osobní rekord, druhý nejlepší výkon MS

1 500 m – 4:36,85