Hochfilzen potěšil české biatlonisty

Hochfilzen potěšil české biatlonisty

Druhá zastávka světového poháru přinesla českým biatlonistům radost, o čemž svědčí i atmosféra fotografií Petra Slavíka.

Špatný začátek… a dobrý konec. Čtěte ještě dále. V úvodním sprintu celá česká pětice mužů prožila střelecké trápení. Nejlíp dojel 29. Štvrtecký se třemi mindami, celkem mířilo vedle 13 českých ran.

Miluju Hochfilzen. Druhé nejlepší umístění v kariéře, opět tady v rakouském středisku, získala Lucie Charvátová. Tentokrát dojela šestá, před čtyřmi lety tu byla dokonce pátá. A teď se i chvíli hřála na vedoucí pozici. Jislová (17.) zastřílela s nulou, další Češky chybovaly ve střelbě, Davidová navíc spadla.

Stíhačku nestihli. Snad jen tady ve stíhačce to dopadlo trochu hůř. Nejvýš dosáhl až 29. Krčmář, který si polepšil ze sprintu. Moravec třikrát chyboval ve střelbě, Štvrtecký dokonce šestkrát.

Bedna na dosah. Ženská štafeta v sestavě Jislová, Charvátová, Davidová, Kristejn-Puskarčíková dojela šestá. Přitom Charvátová musela – pojedenácté z posledních dvanácti startů – na trestné kolečko za třikrát nedobitou ležku. Přitom daly v součtu nejlepší čas na lyžích.

Puska pálí zase rychle. Eva Kristejn-Puskarčíková poskočila ze 32. na 8. místo, dostala se opět po čase do top deset, jen dvě dámy tu dokázaly větší vzestup. Zajela také devátý nejrychejší střelecký čas.

Nejlepší na konec. Páté místo mužské štafety ve složení Šlesingr, Krčmář, Václavík, Štvrtecký je vylepšením pozice z předchozího závodu o osm příček! Mladý finišman třikrát dobíjel, ale přesto udržel místo před Rusy.