Hvězdy září černobíle. Olymp kalendář má premiéru

Hvězdy září černobíle. Olymp kalendář má premiéru

Gabriela Koukalová, Martina Sáblíková, Adam Sebastian Helcelet, Šárka Strachová a další hvězdy souhvězdí Olymp CSMV jsou ozdobami nástěnného kalendáře pro rok 2017. Poprvé vznikl ve spolupráci s grafickým ateliérem Revolta. A poprvé tu sportovci pózují ve stylizovaných „černobílých“ pozicích. Nejen v akci sportovního boje.

blankV areálu Olymp CSMV ve Stromovce vznikl ve druhé polovině loňského roku na dva měsíce fotoateliér, kde se v souladu se svými plány scházeli naše živé objekty. „Vycházeli jsme si vstříc, všichni byli ochotní, i když dát dohromady termíny bylo dost složité. Proto jsme také zřídili ateliér od září do listopadu, aby byl k dispozici, jak jen to bude možné,“ vzpomíná fotograf Pavel Lebeda.

O tom, jak mnohdy komplikované kombinace podstupují sami sportovci, svědčí i fakt, že biatlonisté Michal Krčmář s Michalem Šlesingerem si jen díky „storage“ v ateliéru mohli mezi cestami na soustředění předat hlaveň od zbraně, potřebnou pro přípravu, aby nemusel řešit kontrolu na letišti.

Dvanáct reprezentantů si vybral sám Olymp. Dvakrát se tu objevují biatlonisté Gabriela Soukalová a Michal Krčmář, jednou jako individuality sami za sebe, podruhé jako členové štafety. „Společně s Revoltou jsme vypracovali koncept stylizovaných polocelků, na nichž jsme vyjádřili charakter daného sportovního odvětví i jeho reprezentanta. Zároveň jsme ale museli počítat také s tím, že chceme do jedné stránky dostat celý tým volejbalistek,“ dodává autor fotografií. Proto se přesunul na den do vršovické haly a musel nafotit každou zvlášť.

Jako první se přihlásila s termínem biatlonistka Veronika Vítková, že to chce mít rychle za sebou. Každý si přitáhl celou kabelu sportovního oblečení, jen dálkař Radek Juška přišel v trenýrkách a tílku. A nejdražší vybavení s sebou donesla Martina Sáblíková. Její brusle o sebe nesměly ani cinknout, aby se neztupily nebo jinak neponičily nože.blank

Všichni oslovení výborně spolupracovali, i když na každého padly jiné nároky. „Gábina Koukalová si velmi hlídala každý detail, protože je už tváří kosmetické značky a má nejvíc zkušeností s ateliérovým fotografováním. Hned na místě jsme ladili úhel pohledu i osvětlení. Michal Šlesingr je akční člověk a zásobil nás dalšími nápady, které určitě jednou využijeme. Romanu Koudelkovi jsme museli postavit provizorní stojan, abychom věrně zachytili jeho polohu při rozjezdu z věže skokanského můstku,“ popisuje Pavel Lebeda.

Titulní stranu zdobí skládačka v podobě nového loga Olymp CS MV, které vyšlo taktéž z ateliéru Revolta a hlav jeho grafiků Čenka Kašeho a Richarda Preislera. Kalendář nejde do běžné obchodní sítě, je v distribuci pro členy Olymp CSMV a jednotlivé svazy a partnery a taktéž v rámci resortu ministerstva vnitra ČR.