Iveta Miculyčová přijde kvůli zranění o druhou část olympijské kvalifikace

Dvojnásobná mistryně Evropy a medailistka z mistrovství světa ve freestyle BMX Iveta Miculyčová si poranila kotník a nemůže se tak zúčastnit druhé části olympijské kvalifikace, která už koncem tohoto týdne proběhne v Budapešti. Naděje na olympijskou účast však u Miculyčové stále žije.

Osmnáctiletá česká naděje pro olympiádu v Paříži si kotník poranila při tréninku a i přesto, že zranění není vážné, kvalifikaci v Budapešti, která začíná už za pár dní, Iveta Miculyčová absolvovat nemůže. “Samozřejmě mě to mrzí, protože jsem se v přípravě cítila opravdu dobře. Ale tyhle věci k našemu sportu bohužel občas patří. I tak věřím, že se na olympiádu do Paříže dostanu,” řekla mistryně Evropy z posledních dvou let a bronzová medailistka ze světového šampionátu 2022. Zisk olympijské kvóty je stále reálný. V květnové první části kvalifikace v Šanghaji skončila Iveta Miculyčová šestá. V její prospěch by v závěrečných propočtech mohla mluvit také bronzová medaile z mistrovství světa 2022.

Ze součtu obou částí olympijské kvalifikace napřímo postoupí mezi olympijskou dvanáctku šest nejlepších jezdkyň. O dalších pěti bude rozhodnuto právě například na základě umístění na světových šampionátech 2023 a 2022. Jedno místo má rezervované pořadatelská Francie.

Finální nominaci dvanácti kvalifikovaných žen pro olympijský závod ve freestyle BMX oznámí Mezinárodní cyklistická unie po skončení kvalifikace v Budapešti.

Foto: Sportegy